Берое победи Левски с 85:82 (17:25, 19:19, 21:20, 28:18) като

...

Берое удари Левски в Балканската лига

Берое победи Левски с 85:82 (17:25, 19:19, 21:20, 28:18) като хазаин в Стара Загора в среща от постоянния сезон на Балканска лига.

Успехът бе трети за старозагорци от пет изиграни мача и са трети във краткотрайното класиране, а „ сините “ позволиха четвърта загуба също от пет дуела и заемат предпоследното, шесто място. Лидер е израелският Апоел Беер Шева с актив 5-0.

Двата състава изиграха доста забавен мач, който бе решен с тройка 5 секунди преди края. В началото отборът на Левски поведе с 14:8 с точни стрелби на Раян Райт и Николай Михайлов след 7 минути игра, разликата стигна 10 точки, а в края на първа част задатъкът на „ сините “ бе 25:17. Домакините от Берое понижиха пасива си до 26:27 след серия от 9:0 при започване на втората четвърт и на два пъти изравниха, само че Левски отново се откъсна до 44:36 на почивката. Последва равностойна трета част, в която гостите останаха водещи в резултата, а 30 секунди преди финала й Красимир Петров усили преднината на Левски до 12 точки при 64:52. Заключителните 10 минути започнаха при резултат 64:57 за „ сините “. Ти Кей Идоджи, Михаил Комбаков и Дариъс Хол се разписаха за понижаване на разликата до 1 точка при 66:67 7 минути преди края на мача, а по-малко от минута по-късно старозагорци изравниха за 69:69. С попадения на Александър Тодорович и Дарин Иванов Берое реализира поврат и поведе със 79:76 при оставащи 46 секунди. Баскетболистът на Левски Златин Георгиев изравни за 82:82 с тройка 7 секунди преди да изтече постоянното време, само че в ответната офанзива Дарин Иванов също бе прецизен от далечна отдалеченост и даде задатък от 85:82 за Берое, оформяйки крайния резултат в дуела. Това бе второ проваляне на Левски от старозагорци в Балканската лига, като то пристигна още веднъж след тройка в последните секунди след 88:85 за Берое при започване на ноември в София.

Дариъс Хол се отличи с 25 точки и 7 битки за Берое, а Александър Тодорович приключи със 17 точки и 6 битки.

За Левски Алън Арнет се регистрира с 26 точки, 3 битки и 4 асистенции, а 11 точки и 11 битки добави Николай Михайлов.

В идващите си мачове от Балканската лига двата състава ще играят против Апоел Беер Шева. Първо Берое ще бъде хазаин на израелския тим на 24 януари, а два дни по-късно Левски ще одобри същия противник в София.