Берое победи гостуващия Балкан (Ботевград) с 85:81 (24:24, 24:15, 19:20,

...

Берое надви Балкан и изравни полуфиналната серия

Берое победи гостуващия Балкан (Ботевград) с 85:81 (24:24, 24:15, 19:20, 18:22) в Стара Загора и изравни резултата на 1:1 триумфи в серията от полуфиналните плейофи на Националната баскетболна лига за мъже.

Успехът пристигна след доста мощна втора част, а отличните изяви на Конър Франкамп донесоха успеха в трагичния завършек на срещата.

Двубоят стартира извънредно равностойно. В края на първата част Берое поведе, само че не съумя да се откъсне доста, а Александър Гаврилович фиксира равенството 24:24 с панер секунда преди края на частта.

Втората четвърт беше мощна за Берое. Домакините последователно натрупаха задатък и имаха преднина от 9 точки на полувремето - 48:39.

Играчите на Берое започнаха едва третата част. Цели 5 минути домакините не съумяха да отбележат панер. През това време гостите означиха 11 безответни точки и излязоха напред в резултата - 50:49. След това

Берое се преобрази и на собствен ред направи серия от 10:0. В последна сметка след 30 минути игра резултатът беше 67:59 за старозагорци.

Заключителните минути бяха доста забавни и прочувствени. Играта вървеше панер за панер. Три минути и половина преди края сполучлива серия на Брендън Браун, Микейл Хопкинс и забивка на Павлин Иванов понижиха изоставането на Балкан на 75:79. След още два следващи коша гостите изравниха - 79:79.

34 секунди преди края с тройка на Конър Франкамп Берое поведе с 82:79. Николай Стоянов вкара един углавен удар, след което Хопкинс означи две точки за гостите. Беройци сгрешиха при изнасянето на топката, само че Венци Петков пропусна от тройката, след което Франкамп беше фаулиран и донесе успеха за Берое.

За домакините Копър Франкамп изигра мощен мач и приключи с 27 точки, 5 битки и 5 асистенции. Николай Стоянов вкара 11 точки, а по 10 означиха Терънс Дженингс и Джеймс Уайт.
За Балкан Брендън Браун и Микейл Хопкинс приключиха надлежно с 23 и 22 точки.

В събота (11 май) от 19.00 часа Берое гостува в Ботевград, а четвъртата среща е в понеделник в същия час. Ако се стигне до пети мач, той ще бъде в Стара Загора на 16 май още веднъж от 19.00 часа. /БТА