Берое победи Етър Велико Търново с 2:1 като гост в

...

Победата на Берое над Етър в СНИМКИ - Първа лига

Берое победи Етър Велико Търново с 2:1 като посетител в първа среща от деветия кръг Първа професионална лига. Домакините от Етър започнаха доста мощно срещата, само че вратарят на Берое Душан Перниш сподели сигурна игра. В 19-ата минута Самб Бадара даде задатък на "болярите ", откакто засече с глава центриране на Иван Вълчанов. Гостите от Берое реагираха незабавно и в 27-ата минута прекрасен удар на Мартин Райнов срещна дясната греда на Христо Иванов.

В 38-ата минута въпреки всичко гостите стигнаха до изравнителен гол. Антон Карачанаков се възползва не добре изчистена топка от Александър Александров и с техничен удар прати топката в мрежата на Иванов. Осем минути след подновяването на играта Берое получи отлична опция да поведе в резултата. Мартин Райнов изведе Павел Виданов самичък против вратаря. Защитникът стреля право в Христо Иванов, а при добавката Леони също пропусна.

Секунди по-късно Охене изведе Карачанаков в наказателното поле, само че крилото стреля над напречната греда. Етър получи своя миг в 70-ата минута, когато Румен Руменов изведе Иван Стоянов самичък против Перниш, само че вратарят избави.

Развръзката в мача пристигна 5 минути преди края на постоянното време. Педро Еуженио лиши топката в центъра на терена проби по лявото крило, а преследващият го Чавдар Ивайло извърши нарушаване в наказателното поле.

Съдията Ангел Баялцалиев отсъди дузпа, която бе осъществена от Мартин Камбуров. Домакините пробваха финален напън в спомагателните пет минути на мача, само че не стигнаха до чисто голово състояние.