Берое победи Ботев (Гълъбово) с 5:2 в последната си контрола

...

Берое вкара пет на Ботев в последната си контрола

Берое победи Ботев (Гълъбово) с 5:2 в последната си контрола преди подновяването на шампионата. През второто полувреме присъединяване в контролата взе Пиер Фонкеу, който е на експериментален интервал. Берое притисна противника още в началните минути и съумя да поведе в резултата посредством Алиун Фал в 15-ата минута. Отново той повиши резултата в 32-ата минута след нова асистенция от Фуртадо. Мартин Камбуров се разписа с глава в 45-ата минута и направи резултата 3:0 до почивката. Гостите понижиха резултата в 55-ата минута посредством Яшар, който се разписа от наказателното поле след безредие. В 77-ата минута Фонкеу се разписа за 4:1, а три минути по-късно Винков понижи за 4:2. Крайният резултат бе завършен от Никола Маринов в 84-ата минута.

Още във 2-ата минута Стоянов проби по фланга и центрира в наказателното поле, където Конте продължи за Фуртадо. Той стреля в придвижване, само че над вратата.

Две минути по-късно Фуртадо центрира в пеналта, там топката бе отбита от вратаря, само че Камбуров насочи удар с глава. Стражът на Ботев обаче съумя да избие.

В идната офанзива още веднъж вратарят на гостите се намеси след удар на Стоянов от наказателното поле и мазета в корнер.

В 7-ата минута Октавио проби и навлезе в наказателното поле, след което откри Конте към точката за дузпа. Гвинеецът стреля от въздуха, само че топката мина на метър от гредата.

Четири минути по-късно Ботев провежда рискова контраофанзива, при която Винков проби и центрира за Нванко. Той опитва прехвърлящ удар, само че Перниш избави.

В 15-ата минута Берое излезе напред в резултата. Стоянов получи от Камбуров и центрира в пеналта. Там Октавио засече с глава, само че вратарят на Ботев мазета. Топката попадна във Фуртадо, който незабавно откри непокрития Фал. Сенегалецът не сбърка от близка отдалеченост и прати топката в мрежата – 1:0

В идващите десетина минути Берое продължи да владее самодейността, само че не съумя да заплаши съществено вратата на противника.

В 27-ата минута Фуртадо получи на фланга и центрира в пеналта, където топката мина през куп от играчи и попадна в Стоянов. Той незабавно шутира, само че вратарят на Ботев парира удара.

Пет минути по-късно още веднъж Фал осъществя и повиши на 2:0. Фуртадо откри сенегалеца в наказателното поле, той овладя и прати топката в горния десен ъгъл с мощен удар – 2:0

В 38-ата минута Камбуров овладя центрирана в пеналта топка и стреля от дребен ъгъл, само че вратарят мазета в корнер.

Пет минути по-късно Фал даде за Октавио, който стреля от границата на наказателното поле, само че не откри рамките на вратата.

Минута преди края на първата част Перниш избави удар на Карадайъ от близка отдалеченост.

В 45-ата минута Ангелов даде чудесно центриране за Камбуров, който повиши резултата на 3:0 след удар с глава.

Седем минути след възобновяване на играта Цветелин Радев получи втори жълт картон и бе отхвърлен от игра. Катранков влезе в игра и гостите продължиха с 11 души.

В 53-ата минута Цветков стреля от границата на пеналта, само че Михайлов съумя да избие в ъглов удар.

Гостите понижиха резултата в 55-ата минута посредством Яшар, който се разписа от наказателното поле след безредие.

В 58-ата минута Конте стреля от към 20 м, само че Михайлов избави без проблем.

В 70-ата минута Ганев се намеси след удар на Плахов от наказателното поле.

Три минути по-късно Коларов излезе на стрелкова позиция, само че прати топката над вратата.

В 77-ата минута Фонкеу бе изведен зад защитата и не сбърка самичък против Михайлов – 4:1

Три минути по-късно Иван Винков съумя да се разпише с удар от наказателното поле за 4:2.

В 84-ата минута Конте откри Маринов на границата на пеналта. Юношата на Берое залъга защитник и прати топката в горния десен ъгъл с прекрасен удар – 5:2

Берое посреща Етър в първия кръг за 2020 година Двубоят е плануван за 16 февруари от 12 ч.

Берое – Ботев (Гълъбово) 5:2

Голмайстори: 1:0 Алиун Фал 15′, 2:0 Алиун Фал 32′, 3:0 Мартин Камбуров 45′, 3:1 Джунейт Яшар 55′, 4:1 Пиер Фонкеу 77′, 4:2 Иван Винков 80′, 5:2 Никола Маринов 84′

„ Берое “: Душан Перниш, (60′- Генадий Ганев) Георги Ангелов, Теди Мезаг, Крум Стоянов, Ахмед Туба (68′- Виктор Генев), Стив Фуртадо (68′- Педро Еуженио), Октавио (68′- Яя Меледже), Мартин Камбуров (77′- Пиер Фонкеу), Александър Цветков (68′- Милен Желев), Алиун Фал (68′- Никола Маринов), Ибрахима Конте;

„ Ботев “ (Гълъбово): 12. Иван Дерменджиев (46′- 1. Михаил Михайлов), 20. Емил Иванов, 30. Исус Ангелов, 5. Цветелин Радев, 33. Николай Янков, 19. Красимир Илиев, 21. Митко Плахов, 17. Джунейт Яшар (60′- 8. Димитър Трайков), 39. Жардел Нванко (39′- 11. Аспарух Смилков), 92. Ерай Карадайъ, 7. Иван Винков; 27. Станислав Катранков, 98. Беркай Халил, 9. Димитър Атанасов, 92. Пламен Коларов, 10. Емилиян Зотев;