„Берое“ обърна и победи „Витоша“ с 2:1 в мач от

...

"Берое" обърна "Витоша" с два гола на неостаряващия Камбуров

„ Берое “ обърна и победи „ Витоша “ с 2:1 в мач от 12-ия кръг на Първа лига. И двете попадения бяха дело на Мартин Камбуров.

В началните минути двата отбора размениха по две ответни офанзиви, които приключиха с центрирания в наказателното поле, само че не доведоха до заплаха.

Домакините съумяха да излязат напред в резултата в 18-ата минута посредством Четин Садула, който съумя да доближи дълъг пас и останал самичък против Перниш не сгреши, пращайки топката в долния десен ъгъл – 1:0.

„ Берое “ притисна своя противник и това даде резултат. В 36-ата минута Вандерсон засече центрирана от ляво топка, само че не откри рамките на вратата.

В 37-ата минута „ Берое “ съумя да изравни посредством Мартин Камбуров. Владимир Гаджев даде страхотна асистенция и изведе Камбуров зад защитата. Нападателят пое топката и я прати в мрежата на домакините – 1:1.

Минута преди края още веднъж Мартин Камбуров съумя да донесе успеха за „ Берое “. Минчев центрира отлично в пеналта от фаул, а там Камбуров засече топката с глава и я прати в мрежата. Попадение номер 210 за голмайстора Мартин Камбуров.

Съставите

„ Витоша “ Бистрица: 1. Християн Василев, 2. Тодор Гочев, 4. Кристиан Узунов, 6. Румен Гьонов, 14. Четин Садула (к), 22. Михаил Милчев, 24. Георги Купенов, 66. Иван Вълчанов (65′- 11. Даниел Кутев), 80. Лъчезар Котев, 96. Наско Милев (62′- 10. Георги Амзин), 99. Стефан Христов (85′- 5. Венцислав Бонев)

„ Берое “: 12. Душан Перниш, 3. Милен Желев, 6. Александър Цветков, 9. Мартин Камбуров (к), 19. Александър Василев (67′- 20. Матеус Леони), 21. Владимир Гаджев (84′- 18. Алфредо), 25. Георги Ангелов, 26. Камен Хаджиев, 28. Рубен Бриджидо, 73. Иван Минчев, 77. Вандерсон (62′- 5. Мешка)
Източник: btvnovinite.bg