Берое не успя да изпълни докрай мисията в двубоя си

...

Берое запази мъждукащи надежди с хикс срещу Лудогорец

Берое не съумя да извърши до дъно задачата в дуела си против Лудогорец в предпослединя 35-и кръг на Първа лига, само че все пак резервира теоритични шансове за третото място в крайното класиране. У дома старозагорци стигнаха единствено до 1:1 против пробно изглеждащия първенец, за който дебютен гол записа Денислав Александров.

Играч на мача: Мартин Камбуров

Така Берое остава четвърти с 59 точки и редуцира с една изоставането от третия Левски (61), който загуби с 2:3 от ЦСКА . За да нападна третото място - и баража за Лига Европа, произлизащ от него - отборът на Александър Томаш би трябвало да победи ЦСКА на открито, а в това време да разчита на неверна стъпка от "сините " при гостуването им против Верея.

Както можеше да се чака, първенецът Лудогорец излезе с доста малко от задграничните си играчи, защото най-големите звезди бяха пуснати във почивка. Така младите Денислав Александров (20-годишен), Светослав Ковачев (20-годишен) и Доминик Янков (17-годишен) получиха късмет са изява в офанзива дружно с аклиматизиращия се Якуб Швиерчок.

Съвсем разумно Берое наложи ранно превъзходство в центъра на терена, което в това време не докара до освен това от няколко статични положения пред вратата на Хорхе Броун. В 16-ата минута домакините насочиха първия си шут, откакто Мартин Камбуров опита обстрел от директен свободен удар. От към 23 метра голаджията стреля над стената и над вратата.

Едва след 20-ата минута младоците в редиците на Лудогорец натрупаха малко повече убеденост и започнаха да играят по-напористо в предни позиции. В 27-ата Доминик Янков сътвори най-чистият късмет за отбора си до почивката. Тийнейджърът покача отлична техника и с дрибъл си проправи път през дъгата, с цел да нахлуе в пеналта. От точката на дузпата той стреля през купа от тела и вратарят Душан Перниш трябваше да избива с крайник.

Берое стигна до нещо като голов късмет в 36-ата минута, когато Милен Желев спринтира към аутлинията и от сложна позиция центрира балонно към другия завършек на наказателното поле. Там Рубен Бригидо получи премного пространство, с цел да опита шут непосредствено от въздуха. Волето на португалеца излезе необикновено погрешно.

Второто полувреме започва с отлично избавяне на Перниш, който предотврати сигурен гол във вратата си. Лукас Саша проби с топка в крайници през центъра и на метър пред дъгата стреля доста остро и ниско по диагонала. Кълбото щеше да откри долния десен ъгъл, в случай че стражът на „ зелените” не бе протегнал дясната си ръка, с цел да избие.

Съживяването в редиците на гостите беше повече от видно. До 61-ата минута те изпуснаха още три чисти обстановки – Перниш един път избави шут на Швиерчок от границата на наказателното поле, а по-късно полякът надбяга Динков и стреля в навън по диагонала от сложен ъгъл, а за похлупак Георги Терзиев бе оставен непокрит да стреля с глава от границата на вратарското поле и го стори в навън.

Най-голямото предизвестие домакините получиха в 63-ата минута, когато 17-годишният Янков разтресе рамката на вратата. Светослав Ковачев показва скорост и предпочитание, с цел да избави топката отдясно, а сетне и да центрира за Швиерчок, който бе блокиран от Динков. Падналият на земята бранител неориентирано ритна топката право към Янков, който от 10-ина метра изпрати същински снаряд в напречната греда.

В 65-ата разумното се случи и „ орлите” поведоха в резултата. Яцек Горалски пое пред дъгата и бързичко разпредели наляво за Денислав Александров. В наказателното поле младокът настройки кълбото на десния си крайник и от сложна позиция стреля около своя надзирател. Попадението в действителност си заслужаваше, тъй като топката разказа страхотна парабола, срещна левия дирек и спря в мрежата – 0:1.

Само две минути по-късно обаче Берое изравни. За първи път в играта на старозагорци имаше динамичност, като Адамович излъга човек в центъра на терена, напредна и комбинира с Борислав Цонев пред наказателното поле. Българинът откри превъзходен кулоар, с цел да изведе резервата Серджиу Негруц отляво, а румънецът имаше доза шанс с асистенцията към Камбуров. От непосредствена непосредственост голмайсторът откри долния ляв ъгъл – 1:1.

Бързата замяна на голове подвигна градуса и на терена, и по трибуните. За жал обаче нови голови рискове нямаше, а в 78-ата минута Рафаел Форстър от гостите и Боби Цонев от домакините рискуваха да бъдат изгонени, откакто се спречкаха съществено. Реферът Валентин Железов беше милосърден към посяганията и бутанията, като глоби двамата единствено с жълти картони.

Берое стигна до един заключителен късмет надълбоко в добавеното време, когато резервата Емин Ахмед напредна отдясно и центрира съвършено към Негруц, който беше на 6-7 метра от вратата. Румънецът сякаш неприятно разчете скока си и остана под топката при опита за изстрел, който излезе пъклен неакуратен.

БЕРОЕ – ЛУДОГОРЕЦ 1:1

0:1 Денислав Александров 65'

1:1 Мартин Камбуров 67'

Берое (4-3-3): Душан Перниш – Иван Бандаловски, Павел Виданов, Георги Динков, Матеус Леони – Борислав Цонев, Мартин Райнов /к/, Марко Адамович (85' - Никола Гавов) – Милен Желев (59' - Серждиу Негруц), Мартин Камбуров, Рубен Бригидо (90+1' - Емин Ахмед)

Старши треньор: Александър Томаш

Лудогорец (4-2-3-1): Хорхе Броун – Цветомир Панов, Венцислав Керчев, Георги Терзиев /к/, Рафаел Форстър – Лукас Саша, Яцек Горалски – Светослав Ковачев (90+2' - Томас Цвятков), Доминик Янков (80' - Ерол Дост), Денислав Александров (70' - Ивайло Климентов) – Якуб Швиерчок

Старши треньор: Димитър Димитров-Херо

Стадион: „ Берое” (Стара Загора)