Берое“ и ЦСКА 1948 завършиха 2:2 в среща от 30

...

Въпреки съдията Берое не загуби в село Бистрица

„ Берое “ и ЦСКА 1948 приключиха 2:2 в среща от 30 кръг на efbet Лига. Резултатът бе открит в 44. минута след тъкмо изпълнена дузпа от страна на Александър Колев. Десет минути след възобновяване на играта Симеон Мечев изравни със страховит гол от отдалеченост – 1:1. Ивайло Чочев даде нова преднина за своя отбор единствено две минути по-късно. „ Берое “ остана с човек по-малко в 67. минута, когато след интервенция на ВАР реферът сподели пряк червен картон на Абубакар Тунгара. „ Берое “ изравни резултата в последната минута след попадение на Алиун Фал.

СТАРТОВ СЪСТАВ

Петър Хубчев извърши две промени в състава, по отношение на дуела с „ Арда “. Вместо Джонатан Перейра и Омар Камара в игра като титуляри започнаха Джуниет Али и Симеон Мечев.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

Срещата стартира равностойно, а в началните минути двата отбора разчитаха на дълги подавания в предни позиции, което обаче не донесе триумф.

Първата по-сериозна заплаха пристигна в 7. минута, когато Топузов проби и навлезе в пеналта, след което опита да откри Галин Иванов, само че Динков пресече и почисти в корнер.

В 18. минута се получи съществено безредие в наказателното поле на „ Берое “ след центриране от корнер и наново от страна на Галин Иванов, само че отбраната в зелено се оправи.

Две минути по-късно Тунгара изведе Фал в наказателното поле, където нападателят се освободи елегантно от защитник и опита да финтира вратаря и означи в опразнената зад него врата, само че падна след прикосновение с Наумов и реферът му сподели картон за симулация.

В идващите минути домакините владееха повече топката, само че не стигаха до съществени рискове пред Ганев. От своя страна „ зелените “ разчитаха на бързи офанзиви и извждащи подавания, само че и това не докара до нещо съществено пред другата врата.

Галин Иванов получи топката към точката за дузпа в 30. минута и насочи мощен удар, само че Ганев се намеси ужасно и избави.

Емил Мартинов посрещна от въздуха центрираната от корнер топка, само че ударът му мина над вратата.

В 33. минута Мечев центрира от ъглов удар, а Тунгара засече с атрактивна задна ножица, само че топката бе избита от защитник.

Пет минути преди края на първата част Топузов получи извеждащо подаване на фланга и центрира в наказателното поле. Топката бе изчистена, само че попадна още веднъж в крилото, който падна в пеналта и реферът отсъди дузпа.

Зад топката застана Алекс Колев и съумя да открие резултата със мощен удар в горния ляв ъгъл – 1:0

Това бе всичко през първата част и двата отбора се отдръпнаха с гол преднина в интерес на домакините.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

Резултатът бе подравнен 10 минути след възобновяване на играта, когато Симеон Мечев осъществя със страховит удар от далечна отдалеченост – 1:1

Само минута по-късно обаче Ивайло Чочев даде нова преднина за домакините след техничен удар от границата на наказателното поле – 2:1.

В 61. минута Мечев стреля от директен свободен удар, само че топката срещна стената, а при повторния опит халфът прати топката над вратата.

„ Берое “ остана с човек по-малко в 67. минута, когато след интервенция на ВАР реферът сподели пряк червен картон на Абубакар Тунгара.

„ Зелено-белите “ натиснаха противника в идващите минути, макар че бяха с понижен състав.

В 80. минута последваха две поредни съществени рискове пред Наумов. Първо Мариани центрира доста остро в пеналта, където Даскалов засече топката, а тя срещна гредата и излезе в корнер.

Веднага по-късно още веднъж Мариани центрира от корнера, а защитник в алено се намеси пред голлинията и мазета.

Три минути преди края Галин Иванов центрира от фаул, а Даскалов стреля с глава, само че топката мина около вратата.

„ Берое “ изравни резултата в последната минута, когато засече с глава центрирана от Мечев топка и я прати във вратата – 2:2

Тошев получи топката на границата на пеналта в добавеното време и стреля, само че топката мина на сантиметри от гредата.

В 100. минута Тошев засече с глава центрирана от корнер топка, само че Ганев избави, а това бе последното състояние в срещата.

Така ЦСКА 1948 и „ Берое “ приключиха 2:2 в мач между тях.