„Берое“ и „Етър“ завършиха при равенство 1:1 в мач от

...

"Берое" и "Етър" поделиха точките, Борислав Цонев пак измъкна "заралии"

„ Берое “ и „ Етър “ приключиха при тъждество 1:1 в мач от 9-ия кръг на Първа лига, игран на стадион " Ивайло " във Велико Търново. Боджадж даде задатък за „ Етър “ с попадение в 18-та минута, само че Борислав Цонев изравни минута преди края на срещата.

Срещата стартира с две рискове пред вратата на домакините. В 4-та минута Вандерсон получи дълъг пас в пеналта. Бразилецът овладя, финтира Атанасов и опитва да откри Камбуров, само че отбраната се оправи.

В идната офанзива Вандерсон центрира в наказателното поле от десния фланг, Камбуров засече с глава, само че не съумя да откри задачата.

Първата по-сериозна офанзива за домакините пристигна в 13-та минута. Никола Колев проби и центрира рисково в пеналта. там се получи безредие, само че в последна сметка Бандаловски почисти.

" Заралии " съумяха да открият резултата в 18-та минута. Даниел Младенов получи извеждащ пас по десния фланг и върна към централната зона за Боджадж. Той овладя и прати топката в мрежата с удар от към 25 метра – 1:0.

В 23-та минута се стигна до съществени рискове пред вратата на „ Берое “, само че страхотни намеси на Перниш предотвратиха попадение. Батрович получи топката от Колев и стреля от накзателното поле. Вратарят избави удара, само че топката попдна в Сърмов. Неговият удар бе блокиран, а по-късно още веднъж Батрович на два пъти бе спрян от Перниш.

Седем минути по-късно Иван Минчев овладя топката пред наказателното поле и шутира, само че Иванов улови.

„ Берое “ провежда добра офанзива в 35-та минута. Камбуров проби и откри Бандаловски, който центрира в пеналта. там се получи съществено безредие и два удара на играчи в зелено бяха блокирани. В последна сметка Бандаловски стреля финален, само че не откри рамките на вратата.

Минута по-късно Камбуров центрира за Мешка, който засече с глава, само че топката излезе в навън.

В самия завършек на полувремето „ Берое “ имаше страховит късмет да изравни. Камбуров изведе Цонев в пеналта. Той финтира Артюнин и незабавно стреля с левия крайник, само че Иванов сподели страховит инстикт и избави.

Пет минути след почивката Бандаловски проби в пеналта и центрира, а Камбуров засече с глава, само че Иванов избави.

Малко по-късно Боджадж имаше късмет да стреля от наказателното поле, само че Ангелов се намеси чудесно.

В 64-та минута домакините демонстрираха неспортсментско държание и не върнаха притежанието на топката. В последна сметка след офанзивата Младенов стреля от наказателното поле, само че в навън.

Две минути по-късно Вандерсон бе изведен ужасно, нахлу в пеналта и пусна паралелен пас. Топката мина пред гол линията, само че никой не съумя да засече.

В 73-та минута Младенов опитва атрактивно осъществяване с удар от наказателното поле, само че над вратата. Две минути по-късно Колев получи извеждащ пас в пеналта и стреля по диагонала, само че Перниш мазета в ъглов удар.

В 84-та минута Бриджидо центрира в пеналта, а там Камбуров овладя и стреля, само че ударът бе блокиран. Пет минути по-късно Борислав Цонев съумя да засече с глава центрирана от Бриджидо топка в пеналта и изравни резултата – 1:1

В добавеното време Гълъбов засече с крайник от напълно близо центрирана по земя топка, само че Перниш сподели страховит инстикт и избави.

Така двата отбора завоюваха по една точка.

Състави

„ Етър “: 1. Христо Иванов, 14. Иван Скерлев, 21. Венцислав Василев, 3. Артьом Артюнин, 30. Димо Атанасов, 5. Георги Сърмов (к), 11. Даниел Младенов (73′- 92. Ерик Почански), 10. Велко Батрович (62′- 6. Аласана Мане), 22. Никола Колев, 8. Румен Руменов, 88. Флорент Боджадж (89′- 16. Пламен Гълъбов); неизползвани запаси: 13. Анатоли Господинов, 9. Иван Петков, 25. Крум Стоянов, 17. Чавдар Ивайлов старши треньор: Красимир Балъков

„ Берое “: 12. Душан Перниш, 5. Мешка, 6. Александър Цветков, 9. Мартин Камбуров (к), 10. Борислав Цонев, 11. Иван Бандаловски, 20. Матеус Леони (76′- 3. Милен Желев), 25. Георги Ангелов, 26. Камен Хаджиев, 73. Иван Минчев (67′- 28. Рубен Бриджидо), 77. Вандерсон (81. 18. Алфредо); неизползвани запаси: 23. Георги Аргилашки, 14. Валентин Иванов, 19. Александър Василев, 70. Драгош Фирцулеску; старши треньор: Александър Томаш
Източник: btvnovinite.bg