Берое 1 : 1 Спартак (Варна) 39′ ГОООЛ ЗА БЕРОЕ!

Берое - Спартак 1:1, този път редовен гол за домакините

Берое

1: 1

Спартак (Варна)
 39′
ГОООЛ ЗА БЕРОЕ! ТУНГАРА! 1:1!  Ако ориста един път елементарни неточностите в отбраната на Спартак, до беройска амнистия към този момент нямаше пет минути преди почивката, когато хората на Хубчев стигнаха до постоянен гол. Велислав Боев позволи груба неточност малко пред наказателното си поле, а това разреши на Рука незабавно да провежда нужната заплаха. Така кълбото стигна до намиращия се в страхотна форма Абубакар Тунгара, който с обмислен удар по земя възвърне паритета. Това беше и негов гол №7 от началото на акцията.
34′
Официално предизвестие за Димитър Стоянов от Берое.
29′
ОТМЕНИХА ГОЛ НА БЕРОЕ!  Никой в лагера на заралии не остана удовлетворен, откакто в 29-ата минута ВАР се намеси и анулира гол на Берое за 1:1. Още при започване на " зелената " офанзива, отбелязалият малко по-късно попадението Калоян Кръстев се беше оказал в засада. Случилото се не бе признато по никакъв начин добре от нападателя, който пристигна под Аязмото точно да търси завършек на головата си суша в шампионата, която го налегна с екипа на ЦСКА.
26′
Инкасираното попадение очевидно смути беройци, които през идващите минути мъчно проведоха офанзиви към вратата на съперника. В 26-ата Серкан Юсеин опитва да вземе нещата в свои ръца с шут от междинна отдалеченост, който само завоюва корнер за тима му.
18′
ГОООЛ ЗА СПАРТАК! 0:1! ЗДРАВКО ДИМИТРОВ!  Изненадващо с оглед развиването на срещата, Спартак (Варна) нанесе своя удар в 18-ата минута. Отбраната на домакините бе сварена неподготвена, а Ромееш Ивей пусна съвършеното подаване за сътрудника си в офанзива Здравко Димитров. Изгоненият от Левски бързак си издейства преднина по отношение на Николов и самичък против Караджов не сбърка за 0:1.
8′
ШАНС ЗА БЕРОЕ! Селекцията на Петър Хубчев доста бързо можеше да се възползва от численото си преимущество. Активният Траоре центрира чудесно от фланга, с цел да може намиращия се на дузпата Абубакар Тунгара да отиграе качествено с глава. Иван Дичевски обаче отбрани капитанаскта лента на лявата си ръка с чудесна интервенция.
2′
ДИРЕКТЕН ЧЕРВЕН КАРТОН! Не бяха минали и 120 секунди, а забавно събитие беляза футболния мач в Стара Загора. Без време гостите от Спартак (Варна) останаха с човек по-малко, откакто съдията Станислав Тодоров изгони с пряк червен картон Проспер Менди. Чуждестранният бранител беше заставен да побутне с тяло Стийв Траоре, който беше покрай това да поеме съвършен извеждащ пас по въздух от Рука. Въпреки бурните митинги, " соколите " не съумяха да се отърват от злополучната си орис.
1′

1′
НАЧАЛО НА МАЧА!
Състав 1 Иван Караджов 21. Иван Дичевски - капитан 2. Димитър Стоянов 19. Никола Борисов 3. Димитър Пиргов 27. Пламен Димов 6. Руи Педро 23. Проспер Менди 8. Серкан Юсеин 2. Велислав Боев 10. Абубакар Тунгара 11. Виктор Митев 11. Стив Уорън Траоре 8. Ивайло Климентов 13. Анисе Абел 77. Румен Руменов 14. Стилиян Николов 30. Божидар Васев 16. Симеон Мечев - капитан 14. Ивей Ромееш 19. Калоян Кръстев 33. Здравко Димитров Треньор Петър Хубчев Тодор Киселичков Резерви 23. Иван Гошев 67. Християн Христов 4. Валентино Пулиезе 3. Ибрям Ибрям 7. Лукас Мартинс 51. Илкер Будинов 9. Луизиньо Да Силва 10. Янчо Андреев 15. Георги Динков 17. Цветан Илиев 17. Спас Георгиев 9. Мехмед Сабри 44. Николай Николаев 7. Георги Бабалиев
Берое и Спартак (Варна) откриват 10-ия кръг в efbet Лига със конфликт между тях. Двубоят под Аязмото е от 17:30 ч. и ще бъде управителен от Станислав Тодоров.

И двата тима се показват под упованията на своите последователи. От 9-те си изиграни мача дотук заралии имат единствено две победи - против Локомотив (Пловдив) и Ботев (Враца). Тимът на Петър Хубчев е записал 5 загуби, последната от които с изразителното 0:4 от ФК ЦСКА 1948.
 Ботев (Пд) посреща тима на Любо Пенев в един от най-интересните мачове от 10-ия кръг в efbet Лига

Двубоят е довечера от 20:00 часа

Футболистите на Тодор Киселичков се бориха мъжки в последния си турнирен дуел против ЦСКА, само че силите им не стигнаха за освен това от минимално проваляне.

Под въпрос за днешния мач е звездата на старозагорци Абубакар Тунгара, а по-рано през седмицата стана ясно, че прекосяването чартърен на младежкия национал Димитър Тонев в Берое от Ботев (Пловдив) няма да се реализира, защото " канарчетата " са се забавили прекалено много с оформянето на формалните документите.

Спартак няма съществени кадрови проблеми и наставникът на тима ще заложи на най-благоприятен състав в търсене на първа победа в efbet Лига през този сезон.