БЕРЛИН (AP) — Ранният удар на Гранит Джака беше достатъчен

...

Байер Леверкузен спечели Купата на Германия и завърши непобеден домашен дубъл

БЕРЛИН (AP) — Ранният удар на Гранит Джака беше задоволителен за Байер Леверкузен да завоюва финала за Купата на Германия с 1-0 над Кайзерслаутерн за непобеден домакински дубъл в събота.

Джака стреля под напречната греда от отдалеченост в 16-ата минута. Това се оказа задоволително против втородивизионния Кайзерслаутерн, макар че загуби бранителя Одилон Косуну за втори жълт картон тъкмо преди почивката.

Леверкузен към този момент беше приключил купата в Бундеслигата и приключи целия сезон в лигата непобеден. Единственият пропуск в върха на тима на Шаби Алонсо този сезон беше загубата на финала на Лига Европа от Аталанта с 3:0 в сряда в Дъблин. Това постави завършек на рекордната серия от 51 мача без загуба на Леверкузен във всички надпревари. Това беше единствената му загуба в 53 мача този сезон.