БЕРЛИН (AP) — Рафаел Герейро и Томас Мюлер уволниха Байерн

...

Байерн сложи край на поредица от 2 загуби в Бундеслигата, за да отложи празнуването на титлата на Байер Леверкузен

БЕРЛИН (AP) — Рафаел Герейро и Томас Мюлер уволниха Байерн Мюнхен до победа с 2-0 над застрашения от изпадане Кьолн в събота, забавяйки Байер Леверкузен чества купата в Бундеслигата за още един ден.

Поражение на Байерн, съчетано със загуба на третия Щутгарт от Айнтрахт Франкфурт в късния мач, щяха да дадат на Леверкузен шампионската купа. Но успеха на Байерн значи, че Леверкузен може да завоюва първата си купа в Бундеслигата независимо в неделя, когато е хазаин на Вердер Бремен.

Байерн, който приключи наедно с Арсенал 2-2 в първия четвъртфинален мач от Шампионската лига през Лондон във вторник постави завършек на серията си от два изгубени мача в Бундеслигата.

Гостуващият Кьолн имаше два огромни шанса първоначално, преди Хари Кейн да нанесе удар отвътре на гредата и да принуди избавя Марвин Швебе. Матис Тел удари гредата преди почивката.

Крилото на Байерн Кингсли Коман трябваше да напусне контузен малко по-късно, удар за гостуването на Арс...