Бенфика победи саудитския Ал-Насър с 4:1 в контрола, играна в

...

Роналдо и Ал Насър с тежка загуба в контрола

Бенфика победи саудитския Ал-Насър с 4:1 в контрола, играна в Алгарве, Португалия. Завърналият се в португалския гранд аржентински деец Анхел ди Мария откри резултата в 23-ата минута на срещата.

Младият нападател на лисабонците Гонсало Рамос означи две попадения преди почивката. Ал Насър съумя да върне един гол преди паузата в мача - прецизен бе Халид Ал-Ганам.

През второто полувреме на срещата падна единствено един гол - 19-годишният норвежец Андреас Шелдеруп върна преднината от три попадения на Бенфика. Нападателят на Ал-Насър Кристиано Роналдо и Ди Мария се поздравиха топло преди мача. Двамата играха дружно за Реал Мадрид, с който завоюваха Шампионската лига.

38-годишният португалец стартира като титуляр за отбора от Саудитска Арабия. Той игра 84 минути, преди да бъде сменен. Треньорът на Бенфика смени Ди Мария след първото полувреме.
Източник: novsport.com