Бенфика оглави еднолично класирането в Португалия, след като победи с

...

Бенфика се измъчи с аутсайдер, но продължава с пълен актив

Бенфика оглави еднолично класирането в Португалия, откакто победи с 3:2 Пасош Ферейра в отсрочен мач от третия кръг. Отборът на Роджер Шмит срещна повече проблеми, в сравнение с е очаквал, само че стигна до трите точки и единствен няма неточност от началото на сезона.

Гостите, които са на дъното в подреждането и имат единствено загуби, изненадващо поведоха в 39-ата минута. Н`Дри Кофи отклони с глава топката след мощен удар на Антунеш и я прати в мрежата. Бенфика незабавно изравни с попадение на новото си попълнение Давид Нерес. Бразилецът се разписа след пас на Рафа Силва, а в самия завършек на полувремето Жоао Марио вкара дузпа за 2:1.

Опитният халф имаше сериозна заслуга и за третия гол на домакините. В 56-ата минута той постави топката на крайници на Гонсало Рамош и младият нападател заби следващото си попадение от началото на сезона. Интригата се върна в 80-ата минута с нов гол на Кофи, само че до края Бенфика внимаваше и не позволи да се стигне до изненада.