Бенфика доказа, че мястото на клуба е именно на 1/4-финалите

...

Бенфика не се даде без бой на „Анфийлд“

Бенфика потвърди, че мястото на клуба е точно на 1/4-финалите в Шампионската лига, откакто стигна до зрелищно тъждество 3:3 с Ливърпул при гостуването си на „ Анфийлд “.

Странно или не Конате вкара втория си гол за „ мърсисайдци “ още веднъж против португалците, а след него Рамош изравни за 1:1 през първата част.

След почивката Роберто Фирмино добави два гола на сметката си, с цел да лиши от конспирация конфликта, защото задатъкът на англичаните стана 6:2 след двата мача.

| 3-3 | ⚽ 82' GOOOOLOOOOO! DARWIN
— SL Benfica (@SLBenfica)

Резервата Яремчук обаче даде вяра на няколкото хиляди души, пропътували дистанцията от Лисабон до Ливърпул, откакто вкара за 3:2.

Дарвин Нунеш оправда всички разбори за своята безспорна класа, изравнявайки резултата в срещата десетина минути преди края. Той добави и втори в 95', само че още в действително време се видя, че е в засада, а момент по-късно мачът завърши.

Ливърпул публично ще спори за място на финала в Шампионската лига с Виляреал.

Източник: fakti.bg