Белинда Бенчич спечели финала при жените на олимпийския турнир по

...

Швейцарка триумфира в тенис турнира на Токио 2020

Белинда Бенчич завоюва финала при дамите на олимпийския шампионат по тенис на Игрите в Токио. 24-годишната швейцарка победи чехкинята Маркета Вондроушова със 7:5, 2:6 и 6:3 в оспорван мач, траял 2:28 часа.

Швейцарката сподели доста здрави нерви в първия сет. След като бяха осъществени цели четири пробива се стигна до 5:5. Тогава Бенчич завоюва подаването си и поведе с 6:5. Последва брейк на 15 и триумф със 7:5.
Вондроушова излезе преобразена през втората част. Тя реализира ранен пробив, след което го направи нов за 4:1 и стигна до безапелационното 6:2.

Третият сет още веднъж бе изпълнен с обрати. Първо Вондроушова стигна до пробив за 1:0, а по-късно Бенчич поведе с 3:1. Чехкинята реагира и стигна до тъждество 3:3.Маркета получи опция за брейк в седмия гейм, само че Бенчич се измъкна и поведе в резултата. Швейцарката взе медицински таймаут, който разконцентрира съперничката. Бенчич дръпна с 5:3 след пробив на 0, а по-късно избави цели четири благоприятни условия за пробив и напълно справедливо се окичи със златния орден.

Бенчич стана едвам петият тенисист който е достигнал до финалите на сингъл и на двойки след завръщането на тениса на Олимпийските игри през 1988 година. Тя и партньорката Виктория Голубич ще се изправят против чехкините Барбора Крейчикова/Катерина Синякова във финалната среща на двойки.

Елина Свитолина завоюва бронзовия орден, откакто победи в три сета №20 в света Елена Рибакина. Украинката загуби първия сет с 1:6 и позволи пробив в третия гейм на втората, само че съумя да откри излаз от сложната обстановка и стигна до тайбрек. В него тя измъкна успеха със 7:5.

Третият сет още веднъж не стартира добре за Свитолина, която загуби първото си подаване, само че в следствие реализира поврат и стигна до 6:4. Украйнката пропусна цели шест мачбола в трагичния заключителен гейм, траял съвсем 10 минути.