Белинда Бенчич несъмнено е сред тенисистките, които се намират в

...

По ръба на бръснача: Бенчич спаси три мачбола и е новата шампионка в Абу Даби!

Белинда Бенчич безспорно е измежду тенисистките, които се намират в най-хубава спортна форма от началото на новия сезон, доказателство за което е фактът, че олимпийската шампионка със своите 12 триумфа до момента оглавява класацията за най-вече победи в WTA Тура през 2023-та. Швейцарката по-рано в хода на годината завоюва купата на конкуренцията в Аделаида, преди след това да загуби на Аустрелиън Оупън от бъдещата шампионка Арина Сабаленка, с цел да бъдем отведени до актуалната седмица, в която международната номер избра да се включи на WTA 500 шампионата в Абу Даби.

Бенчич започва по ослепителен метод акцията си в Близкия изток и без да загуби даже сет, откри място в мача за оценката, където обаче я очакваше Людмила Самсонова. Рускинята през годините се потвърди като една от мощно играещите тенисистки против олимпийската шампионка, печелейки всичките им три конфликта до момента, само че през днешния ден историята на съперничеството им беше изменена и представителката на топ 10 избави цели три шампионски точки, с цел да надделее над международната номер 19 след 2 часа и 46 минути на корта - 1:6 7:6(8) 6:4. Швейцарката по този метод победи със своя 7-и WTA трофей, втори подобен през 2023-та, като резултатите ѝ под управителната ръка на Дмитрий Турсунов са повече от впечатляващи.