Белград, който в последно време като че ли смекчи тона

...
Белград, който в последно време като че ли смекчи тона
Коментари Харесай

Белград пак обяви мераци за Косово

Белград, който напоследък сякаш смекчи тона във връзка с Косово, още веднъж направи завой в позицията си. Което стана ясно от думите на президента на страната Александър Вучич. " Косово не е изгубено за Сърбия, както настояват някои. Ако беше по този начин, аз нямаше да се боря толкоз мощно за него”, съобщи президентът в изявление пред държавната телевизия РТС, съобщи БГНЕС.

Той отхвърли като погрешни изказванията, че еврокомисарят по външната политика и сигурността Федерика Могерини към този момент е подготвила " всеобхватно съглашение " за нормализиране на връзките сред Белград и Прищина, което допуска признание на Косово от Сърбия. " Нито ще има представител на Косово в Организация на обединените нации, нито ще се взима каквото и да е решение без присъединяване на Сърбия”, добави Вучич. Той уточни, че ще бъде доста мъчно да се реализира компромисно решение за Косово.

По думите на президента, за непризнатата република ще е нужен " тежък компромис ", което значи, че " албанците няма да могат да получат всичко или Сърбия да загуби всичко ". " Интересувам се да направя всичко положително за хората и това е същността на всичко ", сподели Вучич.
Източник: inews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР