Белгия записа комфортна победа с 3:0 над Панама в първия

...

Белгия победи Панама с красиви голове

Белгия записа удобна победа с 3:0 над Панама в първия дуел от група G на международното състезание по футбол. До почивката панамците удържаха 0:0, макар че няколко пропуща за Белгия направиха Еден Азар и Дрийс Мертенс.
Всичко най-интересно обаче се случи пред втората част. В 47-ата минута Мертенс посрещна избита топка и с гръмък параболичен удар трансферира вратаря Хайме Пенедо. Успехът бе завършен от нападателя на " Манчестър Юн " Ромелу Лукаку. В 69-ата минута той засече хитро центриране на Кевин де Бройне. В 75-ата минута Лукаку получи нова доста добра асистенция, този път от Еден Азар, и с шут по диагонала се разписа още един път. Така той стана първият футболист на Мондиал 2018, който има два гола.
Източник: segabg.com