Белгия е на четвъртфинал срещу Бразилия, след като възкръсна от

...

Белгия възкръсна от 0:2 в невероятна драма срещу Япония

Белгия е на четвъртфинал против Бразилия, откакто възкръсна от 0:2 в невероятна драма против Япония в осминафинала на международното в Русия. След монотонно първо полувреме второто се трансформира в същинско шоу, украсено с 5 красиви гола. Храбрите самураи бяха на косъм от сензацията, само че опитът и класата на белгийците си споделиха тежката дума, предава Трафик Нюз.

Червените дяволи атакуваха повече, само че японците се бранеха проведено и нанесоха своя удар в първите минути след почивката. В 48-та минута при светкавична контра Шибасаки хвърли ювелирен извеждащ пас на Харагучи, който стреля около Тибо Куртоа за 1:0. Само 4 минути по-късно Хинуи прати Белгия в нокдаун със страховит отдалечен шут, който свари неопитен вратаря на белгийците. Червените дяволи не се отхвърлиха и започнаха да атакуват още по-настървено. Еден Азар разтресе страничната греда преди изравнителното попадение на Вертонген в 69-та минута. Защитникът вкара неповторим гол, откакто посрещна една изсипана топка и с глава трансферира вратаря на Япония. Фелаини изравни в 94-та също с глава след центриране отляво на Азар. Японците също не се предадоха и проведоха няколок рискови офанзиви към вратата на Куртоа. Мачът вървеше към продължения, когато в последната минута на добавеното време Белгия провежда страхотна контраофанзива и Шадли донесе успеха на алените дяволи.
Източник: petel.bg