Белгиецът Яспер Филипсен от отбора на Алпесин спечели 13-ия етап

...
Белгиецът Яспер Филипсен от отбора на Алпесин спечели 13-ия етап
Коментари Харесай

Яспер Филепсен спечели с финален спринт 13-ия етап от колоездачната Обиколка на Франция

Белгиецът Яспер Филипсен от тима на Алпесин завоюва 13-ия стадий от колоездачната Обиколка на Франция, който беше равнинен и с дължина 165 км от Ажен до По. Филипсен обаче трябваше да постави всички старания, с цел да завоюва финалния спринт против Вут ван Аерт, който беше засенчен от всеобщо рухване преди линията.

Състезателят на Висма-Лийзе Ван Аерт се беше устремил към успеха, откакто беше изведен на върха от собствен съотборник, само че Филипсен се втурна в бърза офанзива в верния миг и в последна сметка приключи с време 3:23:09 часа.

За Филипсен това е втора етапна победа в границите на четири дни, а сънародникът му Ван Аерт приключи 2-ри както през днешния ден, по този начин и през вчерашния ден в 12-ия стадий. Белгийците в действителност можеха да реализират още по-сериозен успех през днешния ден, защото различен техен спринтьор Арно Де Ли също нападна, само че очакванията му за победа в спринта се изпариха, когато беше забъркан в злополука на последния километър, където няколко ездачи се удариха в мантинелата.

Паскал Акерман остана 3-ти, а Биниам Гирмай, който завоюва три стадия до момента, приключи на 4-то място в днешния ден. Общо 15 души завършиха с времето на спечелилия.

Тадей Погачар резервира лидерската си позиция в генералното класиране, откакто през днешния ден остана на 9-то място и също има времето на Филипсен. Неговото време на върха е 52 часа, 40 минути и 58 секунди. Той води с 1:06 минута пред белгиеца Ремко Евенпул, а на още 8 секунди след 2-ия върви Йонас Вингегор от Дания. Погачар поделя първата позиция и при катерачите дружно с Йонас Абрахамсен от Норвегия, като и двамата имат по 36 точки.

" Мога да кажа, че Вут през днешния ден беше съвършено пилотиран от Кристоф Лапорт. Бях в подготвеност, само че трябваше да нападат по-рано от проектите ми, с цел да мога да го задмина. Така че съм в действителност удовлетворен от спринта си и от чувството за днешната победа. Днес в действителност завършвам с най-хубавото си чувство за спринт. Състезанието генерално не стартира доста добре за мене. Мога да кажа, че имах неприятен шанс в първите дни, само че в този момент всичко се обърна и ще се боря за нанагорнище в класирането, съобщи Филипсен.

За да го направи обаче ще би трябвало да се постарае много, защото сега е на 133-то място в генералното класиране с време над 2 часа по-лошо от това на словенеца, макар бонификацията за стадия от през днешния ден.



Намерете Българска национална телевизия в обществените мрежи:,,,

Гледайте НА ЖИВО спорт гратис на:
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР