Беласица победи с 1:0 Вихрен (Сандански) в мач от 2-ия

...

Беласица победи Вихрен за Купата на АФЛ

Беласица победи с 1:0 Вихрен (Сандански) в мач от 2-ия кръг за Купата на АФЛ на стадиона в Първомай. Треньорите на двата тима Иво Тренчев и Здравко Лазаров в тази среща дадоха късмет на част от футболистите от аварийна пейка.

През първата част на срещата повече положения за гол имаха футболистите на Вихрен, само че ударите на Вальо Георгиеви на французина Алберт като по знамение не навестиха мрежата зад младия Димитър Христов.

След почивката надалеч по-активният тим бе този на домакините. Особено деятелен по десния фланг бе Запро Динев, който постоянно всяваше суматоха в отбраната на гостуващия отбор. В 58-ма минута при бърза контраофанзива на Беласица Живко Димитров от 10-тина метра направи беззащитен вратаря Стоян Деспотов за 1:0.

Марти Таушанов, Тодор Кръстев и резервата Васил Тачев пропуснаха положителни благоприятни условия да удвоят преднината на Бела.