Лукашенко: Европа не иска да воюва с Беларус и Русия, въпреки реториката
Беларуският президент счита, че Европа не желае да води война с Беларус и Русия, макар реториката, предава ТАСС.
" Не, това е невероятно. Поне към този момент те не желаят това. Какво ще бъде на следващия ден? Времето ще покаже. Защото светът е толкоз неустойчив, толкоз непредсказуем, че е неразбираемо и незнайно какво ще бъде на следващия ден, да не приказваме за след на следващия ден. Те не желаят конфликт с Беларус и Русия. В никакъв случай. Не имам вяра в това, каквато и да е реториката “, декларира той в изявление за RT.
Държавният глава на Беларус изяснява своята позиция, апропо, с обстоятелството, че връзките на Европа със Съединени американски щати не са доста положителни, а в случай че европейците влязат във боен спор с Беларус и Русия, " той може да приключи зле за тях ".
" Не, това е невероятно. Поне към този момент те не желаят това. Какво ще бъде на следващия ден? Времето ще покаже. Защото светът е толкоз неустойчив, толкоз непредсказуем, че е неразбираемо и незнайно какво ще бъде на следващия ден, да не приказваме за след на следващия ден. Те не желаят конфликт с Беларус и Русия. В никакъв случай. Не имам вяра в това, каквато и да е реториката “, декларира той в изявление за RT.
Държавният глава на Беларус изяснява своята позиция, апропо, с обстоятелството, че връзките на Европа със Съединени американски щати не са доста положителни, а в случай че европейците влязат във боен спор с Беларус и Русия, " той може да приключи зле за тях ".
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




