бе с огромен принос за категоричната победа на с 4:0

...

Салах твори история и е безмилостен към Манчестър Юнайтед този сезон

бе с голям принос за безапелационната победа на с 4:0 на " Анфийлд " против в отсрочен мач от 30-ия кръг на Премиър Лийг. Победата освен донесе наслада на мърсисайдци в едно от най-вълнуващите дербита в историята на футбола, само че и им разреши краткотрайно да излязат преди всичко в класирането на британското състезание, с 2 точки пред. " Гражданите " обаче имат мач по-малко в борбата за купата.

5 - Mohamed Salah is the first player in Premier League history to score 5 goals against Manchester United in a single season. Alive.
— OptaJoe (@OptaJoe)
Салах асистира на Луис Диас за първия гол в мача още в петата минута, след това египетският нападател направи самичък резултата 2:0 в средата на първата част, а пет минути преди края оформи крайния резултата с второто си попадение в дербито.
30  Ливърпул - Манчестър Юнайтед, 19.04.2022
По този метод Салах записа името си в историята като първият футболист във Висшата лига, който вкарва пет гола на Манчестър Юнайтед в един сезон. При успеха с 5:0 на Ливърпул против същия противник на " Олд Трафорд " през октомври предходната година Салах заби хеттрик.

2 - Mohamed Salah is only the second player to both score and assist in home and away games against Manchester United in a single Premier League season, after Mesut Ozil in 2015-16. Ya.
В добавка към това 29-годишният египтянин стана и едвам вторият състезател, който съумява да се отличи с гол и асистенция при домакинство и при посещение против " алените дяволи " в границите на един сезон в Премиър Лийг. Преди него това съумява да стори само някогашната звезда на Арсенал Месут Йозил през сезон 2015/16.