БДЖ сменя графика за движение на влаковете в полунощ в

...
БДЖ сменя графика за движение на влаковете в полунощ в
Коментари Харесай

Най-строго пазената тайна - разписанието на БДЖ

БДЖ сменя графика за придвижване на влаковете в среднощ в неделя, както се прави всяка година.

Изненадващо обаче този път разписанието на влаковете към момента не е оповестено на уеб страницата на държавните железници, а би трябвало да влезе в действие от среднощ на 10 декември (неделя). Това прави безусловно невероятно предварителното обмисляне на каквото и да било пътешестване с трен в страната след три дни. 

„ Такова знамение не е било от години -

споделиха пред Lupa.bg работещи в жп превозвача. - Но наподобява е в синхрон с останалите проблеми в компанията, а те не са малко. "



Проектът на График за придвижване на влаковете за 2024 година беше оповестен за публично разискване на уеб страницата на БДЖ още в средата на месец септември.

Според него новият график е съгласуван оптимално с огромните инфраструктурни планове в страната и главно в жп възел София и Пловдив, заради които

опциите за прекосяване на влакове в региона на гарите София и Пловдив са лимитирани.

За възстановяване на обслужването в Северозападните региони на страната е планувано придвижването на пряк пътнически трен от Монтана до София, от Враца до Септември през София, както и от Септември до Мездра през София.

След следения интерес втора поредна година към сезонния трен сред София и Бургас през Подбалканската железопътна линия, през идващия летен сезон с изключение на нощния трен е планувано придвижването и на един дневен бърз трен сред София и Бургас през Подбалканската железопътна линия.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР