Бдин /Видин/ загуби с 2:3 при гостуването си на Марица

...

Бдин /Видин/ загуби с 2:3 от Марица в Пловдив

" Бдин " /Видин/ загуби с 2:3 при гостуването си на " Марица " в Пловдив в мач от 23 кръг на Втора лига.
Двубоят стартира чудесно за домакините, като още при първата им офанзива Димо Бакалов посрещна избита топка и с прекрасен удар означи красиво попадение за 1:0. Голът падна още в първата минута на срещата. Пловдивчани продължиха да са по-активни, търсейки втори гол. Гостите от Видин отвърнаха с един удар от разстояние, а в 15-ата минута нацелиха и греда, само че от състояние на засада. В 27-ата минута вратарят на " Бдин " Велко Маркович избави страховит удар на Веселин Марчев от към 25 метра. Малко по-късно Соломон Джеймс центрира, а Георги Трифонов засече с глава, само че вратарят още веднъж избави. В 38-та минута Станислав Маламов постави топката на главата на Стефан Попов, само че Маркович улови удара на младия играч. В 40-ата минута Джеймс центрира за Станислав Маламов, който насочи добре топката и повиши на 2:0.
Втората част продължи с превъзходство на пловдивчани, които изпуснаха няколко преференциални обстановки. Все отново в 60-ата минута Веселин Марчев изведе отлично Димо Бакалов, който невъзмутимо осъществя и с втория си гол в мача направи резултата типичен. Две минути по-късно Цветомир Тодоров от директен свободен удар понижи на 3:1. В 66-та минута топката доближи до непокрития Александър Соколов, който с удар по земя означи втори гол за " Бдин ". До края на мача Свилен Щерев и Станислав Маламов имаха шансове пред себе си, Веселин Марчев също беше покрай попадение. Соколов от гостите имаше късмет с диагонален удар след заучено състояние да изравни.
В този мач за " Бдин " играха: Велко Маркович, Стойчо Стойков, капитанът Калоян Цветков, Ивайло Иванов, сменен от Мартин Николов, Даниел Стоянов, Николай Цветков, Симеон Иванов, Александър Соколов, Цветомир Тодоров, Ливан Обисса, заменен от Де Соуса, Иван Аврамов, сменен от Винисиус Белоти.
В идващия кръг " Бдин " е хазаин на " Дунав " Русе. Мачът е в събота, 9 март, от 15:30 часа на стадион " Георги Бенковски ".
Източник: bulnews.bg