"Бдин" /Видин/ победи убедително с 4:0 дублиращия отбор на "Ботев"

...

Бдин загря за новото първенство с 4:0 над дубъла на Ботев /Враца/ /снимка/

"Бдин " /Видин/ победи безапелационно с 4:0 дублиращия тим на "Ботев " /Враца/ в последната си контролна среща преди старта на новия сезон на Северозападната Трета лига.
Едно от новите попълнения в отбора- Емануел Виейра де Соуса откри резултата в 20-ата минута, откакто засече центриране отдясно. 5 минути по-късно Цветомир Тодоров бе изведен самичък против вратата и майсторски трансферира стража на гостите за 2:0. В 54-ата минута централният бранител Ивайло Иванов означи с глава след центриране на Александър Соколов от ъглов удар и направи резултата типичен. Крайното 4:0 оформи Николай Спасов, който също преодоля вратарят на "Ботев " с глава след центриране на Соколов. Главен арбитър на срещата бе Валери Минков.
"Доволен съм от резултата, удовлетворен съм от старанието, което демонстрираха момчетата. Получи се добра инспекция за нас, в някои моменти допуснахме да падне темпото в нашата игра, само че като за мач преди началото на сезона се получи добре. Целите пред тима, колкото и клиширано да звучи, са да печели всеки един мач и в случай че се отвори опция и резултатите ни го разрешават, ще нападаме най-горното място ", съобщи след срещата наставникът на "Бдин " Николай Цветков, който изигра съвсем цялостен мач за своя тим.
„ Ботев “ II игра в състав: Николай Димитров, Деян Танчев, Милен Ивов, Ивайло Тодоров-к, Пламен Петров, Николай Константинов, Пламен Спасов, Митко Панов, Иван Нешков, Асен Русинов, Радослав Захариев (Любомир Василев, Георги Георгиев, Стилиян Илиев, Ивайло Дудушки, Николай Стефанов, Янислав Тонов, Самуил Йолов, Тихомир Тодоров, Алекс Коларов)
Преди началото на срещата на стадион "Георги Бенковски " се състоя формалното показване на тима на домакините за новия сезон. Треньорите Николай Цветков и Александър Петров ще разчитат на:
Вратари: Симеон Симеонов (ново попълнение, младеж на "Ботев " Пловдив, идва от "Струмска популярност " Радомир) и Росен Вергилов
Защитници: Янек Кирилов, Ангел Цолов, Ивайло Иванов, Мартин Бисеров, Теодор Тошев, Филип Георгиев, Георги Петков и Стефан Митков
Полузащитници: Антон Петров, Николай Спасов, Теодор Борисов, Владимир Петров, Александър Соколов, Александър Иванов, Калоян Цветков
Нападатели: Стивън Милчев (идва от "Миньор " Перник), Цветомир Тодоров (завърнал се от "Етър " Велико Търново), Емануел Виейра де Соуса (идва от португалския клуб "Навал ")
В първия кръг, на 6 август, от 18 часа "Бдин " Видин е хазаин на "Янтра " /Полски Тръмбеш/.
Следващата седмица „ Ботев “ II гостува на „ Локомотив “ /Дряново/ в първата си публична среща за сезона. Мачът също е на 6 август от 18:00 часа.
Източник: bulnews.bg