Байерн загуби с 1:3 гостуването на Майнц в мач от

...

Кризата в "Байерн" продължи със загуба от "Майнц"

Байерн " загуби с 1:3 гостуването на " Майнц " в мач от 29-ия кръг на Бундеслигата. Баварците изиграха следващия слаб мач в последния месец, откакто към този момент отпаднаха от и от. Тимът има единствено 2 победи в 7 мача след идването на Томас Тухел, който размени уволнения Юлиан Нагелсман. Това е четвърти следващ мач без победа във всички шампионати за отбора.

" Байерн " стартира имаше преимущество при започване на мача. В 15-ата минута Садио Мане вкара, само че голът му беше анулиран поради засада. Гостите поведоха в 28-ата минута. Жоао Кансело центрира, а Садио Мане беше прецизен с глава. Малко по-късно Джамал Мусиала беше покрай втори гол, само че прати топката около вратата.

През второто полувреме обаче " Майнц " стартира да играе по-добре. Домакините изравниха в 65-ата минута посредством Людовик Ажорк, който беше прецизен с глава. Мане пропиля опция за гостите малко по-късно. В 74-ата минута " Майнц " стигна до втори гол. Карим Онисиво подаде към Леандро Барейро, който вкара. Аарон Мартин направи резултата 3:1 единствено пет минути по-късно след прекрасен удар от границата на наказателното поле.

" Байерн " остава отпред в класирането с 59 точки, като води с две пред " Борусия " (Дортмунд), който по-късно в събота играе против " Айнтрахт " (Франкфурт).
Източник: dnevnik.bg