Байерн взе трудна победа с 1:0 над Унион в отложен

...

Байерн се измъчи за 1:0 над Унион

Байерн взе сложна победа с 1:0 над Унион в отсрочен мач от Бундеслигата. Успехът е първи за баварците през годината, откакто преди дни. Тимът на Томас Тухел се приближи на четири точки от водача Байер Леверкузен. Леверкузен има 48 точки, Байерн – 44. Трети с 34 точки е Щутгарт.

Единствения гол в дуела вкара Рафаел Герейро при започване на второто полувреме. Той се възползва от подаване на Хари Кейн. Португалецът вкара за повторно, откакто пристигна на „ Алианц Арена “. Самият Кейн се разписа десетина минути по-късно, само че. Така англичанинът, който се разписа на 22 пъти през първия полусезон, остава без гол през 2024 година

Четвърт час преди края Унион изиска дузпа за нарушаване против Беренс. ВАР прегледа обстановката, само че не отсъди такава. Малко по-късно треньорът на гостите Ненад Бьелица удари Сане, до момента в който Сане се опитваше да му вземе топката, с цел да извърши тъч. Реферът Франк Виленборг изгони Бьелица.

Унион остава 15-и в класирането с 14 точки. С по три обратно са Майнц, Кьолн и Дармщат.
Източник: flashnews.bg