Байерн взе победа във визитата си Шалке в 15-тия кръг

...

Байерн се справи лесно с Шалке – ВИДЕО

Байерн взе победа във визитата си Шалке в 15-тия кръг на Бундеслигата. Баварците завоюваха елементарно с 2:0 и ще посрещнат Нова година на върха на класирането. Те имат шест точки задатък пред втория Лайпциг – 34 против 28 точки. и Фрайбург са с по 27, само че и мач по-малко – на следващия ден те играят един против различен. Шалке остава финален с едвам девет точки.

Байерн имаше голямо преимущество, само че стигна до гол чак в 38-ата минута. Джамал Мусиала чукна с пета към Серж Гнабри, който преодоля Александър Шволов за 0:1. Така Мусиала означи уместно своя мач номер 100 за клуба.

Тийнедйжърът добави още една асистенция – към Ерик-Максим Чупо-Мотинг за 0:2 при започване на второто полувреме. Така Мусиала има 12 гола и 10 асистенции в 22 мача този сезон.

Чупо-Мотинг пък се разписа след един изсъхнал мач.. Байерн пък приключи годината с 10 следващи победи във всички шампионати.

⚽️ and Eric Choupo-Moting are on fire for!
Източник: flashnews.bg