Байерн стартира с гръмка победа защитата на титлата си в

...

Стряскащо начало на сезона за Байерн, вкара шест на Айнтрахт като гост

Байерн започва с гръмка победа отбраната на купата си в Бундеслигата. Баварците пометоха с 6:1 като посетител носителя на трофея от Лига Европа - Айнтрахт в първия ден от новия сезон.

Въпреки че през лятото останаха без голмайстора си Роберт Левандовски, първенците нямаха никакви проблеми в офанзива. Начало на головото шоу даде Йошуа Кимих още в петата минута, когато извърши хитро директен свободен удар, хващайки неопитен стража на Айнтрахт Кевин Трап.

Само шест по-късно Бенжамен Павар удвои задатъка на Байерн отбор след безредие в наказателното поле на домакините. В 29-ата минута едно от новите попълнение на тима от Мюнхен Садио Мане откри голова си сметка в Бундеслигата, а до почивката Джамал Мусиала и Серж Гнабри повишиха резултата до 5:0.

След паузата Оливер Глоснер смени цели трима от титулярите си, само че даже това не промени изключително развоя на срещата. Попадение на Кристиян Якич бе анулирано поради засада, а почетният гол за „ орлите “ бе дело на Рандал Коло Муани в 64-ата минута.

Седем преди края Мусиала осъществя втория си гол в срещата, с цел да оформи крайното 6:1. /БНЕС
Източник: bgnes.bg