Байерн се класира на 1/4 финал в Шампионската лига след

...

"Байерн" победи "Бешикташ" и в реванша

" Байерн " се класира на 1/4 край в Шампионската лига след втора победа над " Бешикташ ", този път с 3-1 на стадиона в Истанбул. Баварците бяха спечелили с 5-0 първия мач и с общ резултат 8-1 още веднъж са измежду най-хубавите 8 в Европа.

" Бешикташ " бе позволил единствено една загуба на новия си стадион откогато той бе открит през 2016г, само че поради травми и ротации през днешния ден излезе с огромен брой аварийни футболисти измежду титулярите. Треньорът Шенол Гюнеш бе дал отмора на Раян Бабел, Негредо, Адриано и капитана Хътчинсън. Контузен бе Пепе, а Домагой Вида бе осъден.

" Байерн " пък излезе с огромна част от звездите си и в 18-та минута поведе. Тиаго Алкантара вкара след асистенция на Томас Мюлер. Малко по-късно обаче Тиаго се контузи и наложително бе сменен. В началото на втората част Гьокхан Гьонул си вкара автогол след центриране на Рафиня и резултата стана 2-0 за немския първенец.

Турският отбор стигна до попадение в 59-та минута, когато се разписа ветерана Вагнер Лов, само че в 84-та минута Сандро Вагнер вкара трети гол за гостите. Нападателят, който бе влезнал като промяна на Роберт Левандовски, вкара първия си гол в Шампионската лига.

Така " Бешикташ " позволи първа домакинска загуба в Шампионска лига от 2009г насам, а " Байерн " се класира на 1/4 край за 7-ми следващ сезон.
Източник: btvnovinite.bg