Байерн разби Майнц с 6:2 и поне за 24 часа

...

Байерн вкара шест на Майнц и излезе първи

Байерн разруши Майнц с 6:2 и най-малко за 24 часа излезе преди всичко в Бундеслигата. Баварците събраха 25 точки – две повече от. Железните от столицата обаче са с мач по-малко.

, който взе пета поредна победа. В мача на „ Алианц Арена “ имаше и четири греди.

Гнабри откри още в петата минута след пас на Мане. Мусиала повиши на 2:0 в средата на полувремето. Тийнейджърът има към този момент 10 гола и 8 асистенции през сезона. Малко по-късно Мане се разписа за 3:0. Той пропусна дузпа, само че вкара при добавката. В добавеното време на първата част Видмер върна един гол за гостите.

Горецка направи 4:1 в интерес на Байерн в 58-ата минута, а в 79-ата резервата Тал повиши на 5:1. Ингвартсен осъществя второ попадение за Майнц, а крайното 6:2 оформи Ерик-Максим Чупо-Мотинг. Чупо-Мотинг се разписа в пети следващ дуел.