Байерн помете Динамо (Загреб) със 9:2 в мач от новия

...

Без милост! Байерн, разгроми Динамо с 9:2, Хари Кейн наниза хеттрик

Байерн опустоши Динамо (Загреб) със 9:2 в мач от новия формат на Шампионска лига. В Мюнхен Хари Кейн записа името си в историята още един път, откакто заби хеттрик от дузпи, което до момента не се бе случвало. Общо таранът на баварците вкара четири попадения, с което изравни достижение на Алън Смит от 1991-а, когато британски футболист заби толкоз попадения в конкуренцията.

Въпреки разгромната победа, домакините имаха своите минути на напрежение, откакто в самото начало на второто полувреме гостите върнаха два бързи гола, намалявайки до 2:3 в миг, когато Мануел Нойер към този момент бе заменен поради здравословен проблем. Срещата в този момент бе дебют за треньора на Байерн Венсант Компани в Шампионска лига в качеството му на ментор.
 Снимка 682853
Източник:

Баварците започнаха с предстоящ домашен напън, който сложи под съществено напрежение Динамо. Ранно попадение на Мусиала бе анулирано заради засада. Скоро по-късно такава бе маркирана и при гол на Серж Гнабри.

В 20-ата минута немският исполин въпреки всичко откри резултата, откакто Хари Кейн осъществя дузпа, отсъдена след интервенция на ВАР.

Добрата игра за Байерн продължи и до края на първата част паднаха нови две попадения. В 34-ата минута красива офанзива мина през Гнабри и Мусиала, с цел да бъде приключена от Иван Невистич.

Хърватите бяха безсилни и 4 минути по-късно, когато Майкъл Олисе засече с глава центриране на Йошуа Кимих.
 Снимка 682854
Източник:

Това, което се случи в първите минути след почивката, шокира " Алианц Арена ". След като Мануел Нойер бе заменен поради здравословен проблем, неговата запаса Свен Улрайх инкасира бързи две попадения, с което интригата изненадващо се върна. В 48-ата минута опитният Бруно Петкович бе оставен непокрит на втора глава и с шпагат понижи на 1:3. Много скоро по-късно Йосип Мишич изведе чудесно Такуя Огивара зад защитата на германците и вторият прокара топката около плонжа на вратаря.

Силното начало на Динамо след подновяването разсъни Байерн и до 60-ата минута интригата още веднъж бе убита.

Първо Хари Кейн вкара второто си попадение в мача, а скоро по-късно изведе съвършено Мусиала зад защитата, който с едно продължи за Олисе и той на празна врата нямаше по какъв начин да сгреши - 5:2.

Видимо гардът на гостите от Загреб падна след мощното начало на полувремето и 20 минути преди края Хари Кейн оформи своя хеттрик, въпреки и този път да бе прецизен от дузпа.

Четвърт час преди края основният арбитър в мача Хуан Мартинес от Испания не се поколеба да покаже още един път бялата точка в наказателното поле на хърватите, макар че бе леко пресилено.

И този път Кейн не сгреши, разписвайки се за четвърти път в мача и за трети от углавен удар. Пет минути преди края на постоянното време и Лирой Сане вкара във вратата на Динамо. Това обаче не бе краят на кошмара за хърватите, водени от някогашния състезател на ЦСКА Сергей Якирович, които до края на срещата трябваше да видят по какъв начин за девети път влиза топката в мрежата на Иван Невистич.