Байерн победи с 4:2 Борусия Дортмунд в сблъсъка на върха

...

Байерн наказа Борусия Дортмунд в дебюта на Тухел

Байерн победи с 4:2 Борусия Дортмунд в конфликта на върха в Бундеслигата. Дер Класикер беше дебют за отпред на баварците. Тимът му поведе с 4:0, а Борусия върна два гола в края. С триумфа първенците излязоха на върха на класирането. Те имат 55 точки, две повече от Борусия. Байерн записа осма победа в девет мача с Борусия и.

Байерн поведе в 13-ата минута след неточност на вратаря Грегор Кобел. Той излезе напред, с цел да почисти топката след дълго подаване на Дайот Упамекано, само че едвам докосна топката, която влетя в мрежата му – автогол за 1:0.

Обърканият тим в жълто-черно позволи втори гол единствено пет минути по-късно. Разписа се Томас Мюлер след корнер. В 23-ата минута резултатът към този момент беше 3:0. Мюлер вкара с добавка, откакто Кобел отрази удар на Лирой Сане.

Домакините стигнаха до четвърти гол единствено пет минути след началото на второто полувреме. Тогава Сане изведе Коман за 4:0. Малко по-късно Ерик Максим Чупо-Мотинг се разписа, само че ВАР отсъди засада. След това нападателят пропусна още един късмет да направи 5:0. 5:0 беше резултатът преди четири години, когато Борусия за финален път гостува в Мюнхен като водач в класирането.

Борусия понижи изоставането си след дузпа, дадена за нарушаване против Джуд Белингам и осъществена от Емре Джан. В последната минута Донийл Мален означи за 4:2.
Източник: flashnews.bg