Байерн (Мюнхен) записа трудна победа с 1:0 като гост над

...

Байерн се измъчи с аматьори за Купата на Германия

Байерн (Мюнхен) записа сложна победа с 1:0 като посетител над четвъртодивизионния Дрохтерсен/Асел в мач от 1/32-финалите за Купата на Германия.

" Баварците " бяха цялостни господари на терена, само че стигнаха едвам до един гол, който бе дело на Роберт Левандовски в 82-ата минута.

Нико Ковач заложи на титулярния си състав. Играчите на немския исполин насочиха над 25 удара по посока на вратата на домакините, само че по този начин и не съумяха да стигнат до повече попадения.

Бомбата на този стадий на шампионата хвърли различен аматьорски тим - Улм, който в профил сегашния притежател на Купата на Германия Айнтрахт (Франкфурт) с 2:1. Кинле (48) и Лукс (75) бяха точни за спечелилите, а за " орлите " се разписа Гонсало Пасиенсия в 90-ата минута.

Байерн (Леверкузен), Хофенхайм, Нюрнберг, Волфсбург и Вердер (Бремен) също записаха победи и не престават в идващия стадий.

Дуисбург на Илия Груев победи Дасендорф с 1:0 като посетител. Единственият гол в мача вкара Борис Ташчи в 27-ата минута.