Байерн Мюнхен спечели с 1:0 баварското дерби срещу Аугсбург и

...

Байерн се измъчи срещу Аугсбург, но с много късмет остана на върха

Байерн Мюнхен завоюва с 1:0 баварското дерби против Аугсбург и не разреши преднината на върха в Бундеслигата да бъде понижена. Победният гол вкара Роберт Левандовски от дузпа в 13-ата минута. 15 минути преди края домакините можеха да изравнят от бялата точка, само че Алфред Финбогасон шутира в гредата.

В 11-ата минута Левандовски насочи неакуратен удар с глава, а малко по-късно Байерн поведе от дузпа. Нарушението на Рани Кадира беше несъмнено - той изрита Люка Ернандес, а от бялата точка Левандовски заби своя гол номер 22 през сезона.

Байерн продължи да притиска противника с ясното желание да реши мача колкото се може по-бързо. В 23-ата минута Рафал Гикиевич направи чудесно избавяне след изстрел на Гнабри, а Мюлер прати отбитата топка в навън. В 26-ата и футболистите на Аугсбург желаеха дузпа, само че Ернандес докосна топката след рикошет и реферът вярно подмина обстановката.

Аугсбург се засилва в края на полувремето. Домакините не стигнаха до рисково състояние пред Мануел Нойер, само че поизравниха притежанието на топката, а и Байерн спря да нападна толкоз гневно. В 38-ата минута Гикиевич още веднъж се оправи с удар на Гнабри, а в 42-ата Левандовски от близко уцели гредата.

Хайко Херлих извади виновника за дузпата Кедира и го смени с Тобиас Щробъл. Домакините станаха по-агресивни, а Байерн чакаше неточност, която да накаже. В 67-ата минута Ханзи Флик предприе двойна промяна, а изненадващото бе, че с изключение на Гнабри, терена напусна и Левандовски. Появилите се от пейката Корентен Толисо и Льорой Сане обаче не направиха нищо забавно.

Четвърт час преди края Павар игра с ръка в наказателното поле и този път Аугсбург получи дузпа. Резервата Финбогасон излъга Нойер и го прати в противоположния ъгъл, само че топката се отби от гредата. Малко по-късно прекрасен удар на Фредрик Янсен мина на сантиметри над напречната греда.

Последните минути бяха много нервни. Байерн се прибра да пази резултата, а домакините в няколко обстановки сътвориха напрежение пред Нойер, само че по този начин и не съумяха да изравнят за разлика от предишния сезон, когато измъкнаха точката против мюнхенци в добавеното време.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `