Байерн Мюнхен разби с 4:0 на "Алианц Арена" гостуващия Унион

...

Байерн се върна в правия път в Бундеслигата по категоричен начин

Байерн Мюнхен разруши с 4:0 на "Алианц Арена " гостуващия Унион Берлин. Мюнхенци се реваншираха на себе си и своите почитатели за издънката от предишния кръг, когато приключиха при резултат 1:1 с Хофенхайм.

Кингли Коман откри резултата в 16-ата минута със мощен удар, пристигнал след подаване на своя сънардник Люка Ернандес. Удвояването не закъсня изключително и в 25-ата Танги Нианзу бе прецизен, засичайки с глава центриране на Кимих от ъглов удар.

Столичани съумяха да удържат офанзивите на баварския гранд съвсем до почивката. В първата минута на добавеното време Левандовски означи дузпа, отсъдена за нарушаване против него.

Две минути след началото на втората част, полякът вкара и втория си гол в срещата от броени метри пред голлинията.

С успеха отборът на Нагелсман дръпна със 7 точки пред преследвача Борусия Дортмунд. Баварците са с 63, до момента в който вестфалци са с 56. Столичният отбор пък е на осма позиция с 38 точки, на шест от шестия Хофенхайм.