Байерн Мюнхен приема Бенфика на своя "Алианц Арена" в мач

...

НА ЖИВО: Байерн Мюнхен 5:2 Бенфика, Лева с хеттрик!

Байерн Мюнхен приема Бенфика на своя "Алианц Арена " в мач от група "Е " на Шампионската лига и играят Роберт Левандовски даде задатък на домакините с гол в 26-ата минута, а Серж Гнабри удвои актива на баварците в 32-ата минута. Все отново Морато от Бенфика понижи пасива на тима си с гол в 38-ата. Левандовски изпусна дузпа в края на първата част, а Лерой Сане вкара трети за Байерн в 49-ата. Роберт Левандовски се оправдава за дузпата с гол в 61-ата, а Дарвин Нунес направи 2:4 в 75-ата. Осем по-късно обаче Лева оформи своя хеттрик за кеф на почитателите на домакините

Португалците първи имаха късмет да санкционират вратата на Байерн, само че центрирането на Алекс Грималдо не бе отиграно от Яремчук във втората минута. Четири по-късно баварците можеха да вкарат гол, откакто Кингсли Коман проби отдясно и даде прекрасен пас по земя в наказателното поле за Гнабри. Той стреля, а Влаходимос мазета, само че топката бе атакувана от близко с глава от Левандовски, само че и нападателят на Байерн не съумя да я вкара във вратата на Бенфика. В 15-ата минута гостите осъществя попадение след корнер, само че след преразглеждането на ВАР стана ясно, че състезател на Бенфика бе в засада при един от пасовете и той бе анулиран. Байерн Мюнхен стигна до попадението си в срещата, когато Кингси Коман взе топката отдясно в 26-ата минута и отстрани с лекост Морато. Последва центриране на далечната греда за Левандовски, който с глава от близко откри - 1:0. Пет по-късно пък баварците удвоиха своя актив, откакто Коман изведе вдясно Роберт Левандовски, а полякът незабавно подаде за Гнабри. Топката пристигна малко обратно за него, само че той отигра с пета, а това явно бе задоволително, с цел да преодолеее Влаходимос. Упоритостта на гостите срещата даде резултат в 38-ата минута, когато Морато надскочи Упамекано при центриране отляво и с глава матира Нойер за 1:2. Това окуражи немският първенец, който стигна до дузпа, откакто удар на Леон Горетцка спря в ръката на Верисимо и след намесата на ВАР наказателният удар бе факт. Левандовски извърши, само че прекомерно едва, с цел да може стражът на португалците да се намеси. Четири минути след старта на втората част Байерн осъществя третия си гол след прелестно направено нахлуване, а мощният удар на Лерой Сане бе неспасяем за вратаря на "лъвовете ". Миг по-късно Сане напредна от своята половина и комбинира с Горетцка, само че продължи хода си напред. Той му даде извеждащ пас, само че прехвърлящият му удар отиде настрана. В 61-ата минута баварците вкара четвъртия си гол след красиво отборно осъществяване, а най-после Левандовски с копване трансферира Влаходимос за 4:1. Бенфика осъществя четвърти гол в срещата, когато Дарвин Нунез се разписа, откакто наказа неточност в защитата на Байерн за 2:4. Радостта у гостите не търпя дълго, като след осем минути Мануел Нойер даде страховит пас за Левандовски в наказателното поле, който с техничен удар трансферира вратаря на Бенфика за 5:2 и категоризира продължаването на мюнхенци към елиминационната фаза и през пролетта през 2021-а година. LIVE / 1:0 Роберт Левандовски (26) 2:0 Серж Гнабри (32) 2:1 Морато (38) 3:1 Лерой Сане (49)
4:1 Роберт Левандовски (61)

4:2 Дарвин Нунез (75)

5:2 Роберт Левандовски (82)
СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ: БАЙЕРН М: Мануел Нойер, Бенжамен Павар, Танги Нианзу, Дайо Упамеканов, Алфонсо Дейвис, Леон Горетцка, Йозуа Кимих, Серж Гнабри, Лерой Сане, Кингсли Коман, Роберт Левандовски Треньор: Юлиан Нагелсман БЕНФИКА: Одисеас Влакодимос, Жилберто, Лукас Верисимо, Ян Вертонген, Морато, Суалио Мейте, Жоао Марио, Алехандро Грималдо, Опици, Евертон, Роман Яремчук Треньор: Жорже Жезус