Байерн Мюнхен победи Щутгарт с 2:1 в мач от 23-ия

...

Байерн Мюнхен надигра Щутгарт и се върна на върха в Бундеслигата

Байерн Мюнхен победи Щутгарт с 2:1 в мач от 23-ия кръг на Бундеслигата. Матейс Де Лихт и Ерик Максим Чупо-Мотинг бяха точни за спечелилите преди Хуан Хосе Переа да оформи крайния резултат.

Баварците поведоха в 39-ата минута. Изстрел на Матейс Де Лихт попадна в в долния ляв ъгъл на противниковата врата. Байерн Мюнхен има 100 турнирни гола като посетител на Щутгарт.

След почивката възпитаниците на Юлиан Нагелсман удвоиха задатъка си. Ерик Максим Чупо-Мотинг направи резултата 2:0 след асистенция на Томас Мюлер. Германецът към този момент е взел участие в 300 турнирни гола - 141 гола и 159 асистенции.

В самия завършек на дуела домакините стигнаха до почетно попадение. Хуан Хосе Переа засече центриране в наказателното поле на Тиаго Томаш.

Байерн Мюнхен заема лидерската позиция в класирането с актив от 49 точки, колкото има и втория Борусия Дортмунд. Щутгарт се намира на 15-ото място в подреждането с 19 пункта.