Байерн Мюнхен победи с 3:1 един от преките си съперници

...

"Байерн" задълбочи кризата в "Борусия" Дортмунд

" Байерн " Мюнхен победи с 3:1 един от директните си противници за купата - " Борусия " Дортмунд, в мач от 11-ия кръг в Германия. Така баварците се разположиха еднолично на първото място в Бундеслигата, задълбочавайки рецесията при " жълто-черните ", които към този момент четири мача не познават усета на успеха в локалното състезание.

Това бе осми следващ мач без загуба за баварците в Бундеслигата, а последното им проваляне датира от 9 септември.

В 12-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг стреля рисково към вратата на баварците, само че Зюле блокира шута му. Гостите дадоха отговор на предизвикването с чудесна опция пред Роберт Левандовски, само че Сократис се намеси и предотвари попадението във вратата на " Борусия ".

Само няколко секунди по-късно " Байерн " поведе. Ариен Робен прати топката в десния ъгъл на Роман Бюрки за 0:1.

Двата тима продължиха да си разменят офанзиви, само че в 37-ата минута още веднъж гостите бяха по-безкомпромисни пред противниковата врата. Кимих проби по крилото и центрира в наказателното поле, където Левандовски засече атрактивно, топката се отклони в тялото на Юлиан Вайгъл и за повторно влезе във вратата на Бюрки.

В 67-ата минута Алаба направи преднината на гостите класическа, а в 88-ата минута Марк Бартра означи почетното попадение за " жълто-черните ".
Източник: btvnovinite.bg