Байерн“ (Мюнхен) победи като гост Айнтрахт“ с 1:0. Голът вкара

...

„Байерн“ би с един удар, „Борусия“ пак се дъни

„ Байерн “ (Мюнхен) победи като посетител „ Айнтрахт “ с 1:0. Голът вкара Артуро Видал в 20-ата минута. Любопитното е, че попадението падна след единствения прецизен удар за „ баварците “ през целия мач. Въпреки това той се оказа задоволителен за четвърта в последните пет дуела за състезание.

Преследвачът „ Лайпциг “ се спъна против „ Майнц “ за 2:2. Така разликата сред „ биковете “ и „ Байерн “ набъбна на осем точки.

„ Борусия “ (Дортмунд) продължава да затъва. „ Жълто-черните “ изгубиха вкъщи от „ Вердер “ с 1:2 и по този метод усилиха черната си серия на осем мача без победа в Бундеслигата. Поражението свлече „ Борусия “ на седмото място с 22 точки и изоставането от водача „ Байерн “ към този момент е 13 пункта.
В друга среща от кръга „ Хамбургер “ и „ Волфсбург “ приключиха 0:0.
Източник: trud.bg