Байерн (Мюнхен) надви Кьолн с 3:2 на Алианц Арена в

...

Трудно, но Байерн спечели трите точки срещу Кьолн

Байерн (Мюнхен) надделя Кьолн с 3:2 на " Алианц Арена " в мач от втория кръг на Първа Бундеслига. И петте попадения в мача бяха осъществени през второто полувреме. Двубоят стартира с минута безмълвие в памет на умрелия неотдавна именит голаджия на баварците Герд Мюлер.

Дъждът в Мюнхен затрудняваше дейностите на двата отбора, само че те изиграха прекрасен мач, изключително през втората част. Роберт Левандовски изведе домакините напред в резултата в 50-ата минута след блестяща асистенция на Джамал Мусиала. Серж Гнабри осъществя гол за 2:0 в 59-ата минута, само че в 60-ата и 62-ата надлежно Антони Модест и Марк Ут означиха попадения за 2:2.

В 71-ата Серж Гнабри върна задатъка на домакините в резултата, а това се оказа и последният гол в срещата. Баварците приключиха 1:1 с Борусия (Мьонхенгладбах) като посетители на старта в Бундеслигата преди седмица, а по-рано тази седмица надиграха с 3:1 Борусия (Дортмунд) за Суперкупата на Германия.

Кьолн пък започнаха новия сезон с победа с 3:1 вкъщи против Херта (Берлин) преди седмица.
Източник: fakti.bg