Байерн (Мюнхен) надви Кьолн с 2:0 в среща от 29-ия

...

Байерн се справи с Кьолн у дома

Байерн (Мюнхен) надделя Кьолн с 2:0 в среща от 29-ия кръг на Бундеслигата. Рафаел Герейро беше реализаторът на попадението, което падна в 65-ата минута. А Томас Мюлер осъществя в 93 минута на дуела.

Първата опция за баварците пристигна в 11-тата минута, когато Матис Тел стреля с десния крайник, само че вратарят Швебе избави.

Гостите пропуснаха да излязат напред в резултата в 20-ата минута. Адамян засече с глава, само че топката попадна право в ръцете на Свен Улрайх.

След половин час игра баварците пропиляха изключителна опция. Кейн изведе Рафа Герейро самичък против вратаря, само че той не съумя да се оправи и Швебе мазета.

Кейн получи опция да се разпише в 35-ата минута, само че от няколко метра стреля в лявата греда.

Кейн стигна до още едно рисково състояние в 41-вата, когато насочи кълбото с глава, само че не означи, тъй като стражът на Кьолн плонжира и улови.

Началото на второто полувреме бе белязано от травмата Коман, който разтегна лявото бедро, а на негово място се появи Мусиала.

В 53-тата Матис Тел стреля в далечния ъгъл, само че вратарят отново избави.

Байерн съумя да поведе в 65-ата, когато Герейро изненада вратаря с отдалечен удар с левия крайник и осъществя за 1:0.

Томас Мюлер беше прецизен в третата минута на добавеното време, откакто се озова самичък против вратаря и умерено прати кълбото в мрежата за 2:0.
 Арсенал и Байерн (Мюнхен) оставиха развръзката за реванша след завладяващ мач в Лондон