Байерн Мюнхен прекъсна 14-годишната си суша срещу Реал Мадрид и се класира на полуфинал в Шампионската лига
Байерн Мюнхен надви с 4:3 над Реал Мадрид и се класира за полуфиналите в Шампионската лига. След трагичен поврат и голово шоу, баварците отстраниха „ кралския клуб “ с общ резултат 6:4 и сложиха завършек на 14-годишната си отрицателна серия против испанския гранд.
Още в първите секунди на срещата Арда Гюлер шокира домакините, възползвайки се от неточност на Мануел Нойер и откривайки резултата за Реал.
Само пет минути по-късно младият Александър Павлович възвърне равенството след чудесно изпълнен корнер и асистенция от Йозуа Кимих.
В 29-ата минута Гюлер още веднъж изведе мадридчани напред с акуратен удар от фаул, само че Хари Кейн не закъсня с отговора – в 38-ата минута той осъществя за 2:2 след пас на Дайо Упамекано.
Малко преди почивката Винисиус Жуниор разтресе напречната греда, а минута по-късно Килиан Мбапе, благодарение на Винисиус, върна преимуществото на Реал.
Драмата обаче занапред предстоеше – в края на мача резервата Едуардо Камавинга получи два жълти картона в границите на осем минути и остави гостите с човек по-малко.
Това даде криле на Байерн – Луис Диас изравни в 89-ата минута след брилянтна асистенция с пета от Джамал Мусиала, а в добавеното време Майкъл Олисе оформи крайното 4:3, с което баварците победиха.
С този триумф Байерн Мюнхен освен прекъсна дългогодишната си поличба против Реал Мадрид, само че и си обезпечи място на полуфиналите, където ще се изправи против ПСЖ.




