Байерн (Мюнхен) може да ликува с осмата си поредна титла

...
Байерн (Мюнхен) може да ликува с осмата си поредна титла
Коментари Харесай

Байерн излиза за титлата

Байерн (Мюнхен) може да ликува с осмата си поредна купа още довечера, в случай че победи при гостуването си на Вердер (Бремен). Баварците имат задатък от 7 точки пред втория Борусия (Дортмунд) и триумф на " Везерщадион " ще ги направи първенци в Бундеслигата за рекорден 30-и път. Евентуално тъждество също може да подсигурява златните медали на мюнхенци два кръга преди края на сезона, само че сако в случай че Борусия не завоюва вкъщи против Майнц 05.

ГЛЕДАЙТЕ ТУК!

Байерн е в серия от 10 турнирни победи, 6 от които след подновяването на шампионата през май. Грандът на немския футбол подсигурява 11 от последните си 13 трофеи на непознат терен и евентуално наклонността ще продължи и през днешния ден. През есента Вердер изненадващо поведе на " Алианц Арена ", само че след това беше затрит с 1:6.

" Бременските музиканти " са с третата най-слаба офанзива (35 гола) и втората най-пропусклива отбрана (64 гола) в Бундеслигата. Байерн пък има рекордните 92 гола след 31 кръга и сигурно ще се опита да доближи до кота " 100 ".

В състава на Ханзи Флик се завръщат Роберт Левандовски и Томас Мюлер, които не играха против Борусия (Мьонхенгладбах) поради санкции. Полякът е отпред в листата на стрелците си 30 попадения, а Мюлер има впечатляващите 20 асистенции. Серж Гнабри и Кингли Коман са титуляри по двата фланга на офанзивата, а в средата на терена ще работят Йошуа Кимих и Леон Горетцка, който е в отлична форма и към този момент вкара 6 гола след зимната пауза. Четиримата бранители пред Мануел Нойер са Бенжамен Павар, Жером Боатенг, Дейвид Алаба и Алфонсо Дейвис.

STARTING XI #SVWFCB #packmas pic.twitter.com/cFPPjMHlM2
— FC Bayern English (@FCBayernEN) June 16, 2020 На аварийна скамйека остават Алваро Одриосола и Люка Ернандес, за които се предполагаше, че ще стартират от първата минута. Иван Перишич, Хавиер Мартинес и Джошуа Зиркзее имаха леки здравословни проблеми, само че са в групата за дуела. от нея заради контузии отсъстват Тиаго Алкантара, Никлас Зюле, Филипе Коутиньо и Корентен Толисо.

Вердер направи голяма крачка към оцеляването си в елита с разгромния триумф против Падерборн (5:1), само че към момента е под чертата. Тимът на Флориан Коофелт има еднакъв брой точки с 16-ия Фортуна (Дюселдорф) и с три по-малко от Майнц 05, който е на избавителното 15-о място.

37-годишният ментор на бременци е лишен от услугите на трайно контузения Йомер Топрак, само че няма други кадрови проблеми. В предни позиции стартират Леонардо Битенкурт, Джошуа Сарджънт и Милот Рашица. Триото Кевин Фогт, Максимилиан Егелщайн и Дейви Клаасен ще има тежката задача да се опълчи на мощната халфова линия на Байерн. На вратата е Иржи Павленка, а защитното каре оформят Теодор Гебре Селасие, Никлас Мойсандер, Милош Велкович и Лудвиг Аугустинсон.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА Бундеслига 32 кръг, вторник 16 юни  Вердер Бремен 21:30предстои  Байерн Мюнхен
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР