Байерн Мюнхен и Унион Берлин играят при 1:0 в отложен

...

НА ЖИВО: Байерн - Унион 1:0, страхотно начало на втората част за баварците

Байерн Мюнхен и Унион Берлин играят при 1:0 в отсрочен мач от 13-ия кръг на Бундеслигата. Двубоят се предава директно по DIEMA SPORT 3. В 46-ата минута Рафаел Герейро откри резултата.

Байерн можеше да поведе в 6-ата минута. Тогава Матайс де Лихт засече с глава центриране от корнер на Йозуа Кимих. Фредерик Рьонов съумя да избие, а топката се озова в Дайо Упамекано, който опита добавка, само че стражът още веднъж се намеси и избави.

Баварците продължиха да са по-активният тим и в 10-ата минута Рьонов мазета удар от далечна отдалеченост на Кингсли Коман. Малко по-късно диагонален удар на Конрад Лаймер мина около вратата. В 18-ата минута Де Лихт още веднъж се извиси и насочи удар след центриране от корнер, само че този път не уцели вратата.

В 23-ата минута домакините направиха още един пропуск. Рафаел Герейро получи отляво, само че се веселба и изпусна момента за удар. Вместо това португалецът опита пас по земя, който доближи до Коман, а французинът насочи към вратата, само че топката мина рисково около вратата. Четири минути по-късно Леон Горетцка шутира над вратата от границата на наказателното поле.

В 34-ата минута Лаймер проби отдясно, стигна до аутлинията и подаде към Герейро на границата на наказателното поле. Левият бранител овладя и насочи удар, който мина над гредата. Десетина минути по-късно Дайо Упамекано стана следващият футболист в отбрана, който получава травма. Новото попълнение Ерик Дайър беше по екип на тъчлинията, подготвен за влизане в игра, само че френският бранител даде знак, че може да продължи и остана на терена.

В продължението на първата част рисков диагонален удар на Сане профуча около вратата. Малко по-късно Горетцка насочи мощен удар от към 15 метра. Рьонов не се оправи добре и изпусна топката, само че съумя да изпревари Мусиала, преди германецът да нанесе удар.

На полувремето Томас Тухел предприе промяна и пусна в игра Ерик Дайър на мястото на получилия контузия в края на първата част Упамекано. За англичанина това беше дебют с екипа на немския хегемон. В 46-ата минута Байерн стигна до гол. Хари Кейн нанесе удар в гредата. Топката стигна до Герейро, който шутира мощно и прати топката във вратата от 10-12 метра.

Байерн - Унион 1:0

1:0 Рафаел Герейро (46)

Байерн: Мануел Нойер, Конрад Лаймер, Дайо Упамекано, Матайс де Лихт, Рафаел Герейро, Йозуа Кимих, Леон Горетцка, Джамал Мусиала, Кингсли Коман, Лирой Сане, Хари Кейн

Треньор : Томас Тухел

Унион: Фредерик Рьонов, Робин Кнохе, Кевин Фогт, Диого Лейте, Кристофер Тримел, Робин Гозенс, Алекс Крал, Люка Тусар, Яник Хаберер, Бенедикт Холербах, Кевин Фоланд

Треньор: Ненад Биелица