Байерн Мюнхен донякъде изми срама от тежката загуба от Борусия

...

Байерн показа истинското си лице, помете Унион

Байерн Мюнхен ненапълно изми срама от тежката загуба от Борусия Мьонхенгладбах и разруши Унион Берлин с 5:2 като посетител. Срещата беше от 10-ия кръг на Бундеслигата. Два гола за баварците вкара Роберт Левандовски (15-дузпа, 23). Лерой Сане (35), Кингсли Коман (61) и Томас Мюлер (79) прибавиха по едно попадени. За „ железните” точни бяха Нико Гииселман (43) и Юлиан Риерсон (65).

С триумфа Байерн събра 25 точи и е водач във краткотрайното класиране. Унион е шести с 16 точки.

Байерн стартира мощно мача и в 14-ата минута получи дузпа. Лерой Сане насочи удар, който срещна вдигнатата ръка на Пол Якел. Главният рефер уточни бялата точка, а Роберт Левандовски нямаше проблеми да открие резултата.

В 23-ата минута баварците удвоиха. След заучено състояние на директен свободен удар полската голова машина вкара второто си попадение в мача. Шампионите можеше да създадат преднината си класическа, само че Сане на два пъти не съумя да преодолее Андреас Луте. В 35-ата минута въпреки всичко крилото вкара. Кингсли Коман центрира в наказателното поле, а Томас Мюлер чукна топката с глава, с цел да може Сане на празна врата да вкара.

В 43-ата минута „ железните” съумяха да понижат изоставането си. Нико Гийселман засече с глава центриране на Генки Харагучи от корнер. Топката се удари в гредата и влезе във вратата. Минута по-късно Шералдо Бекер също се разписа, само че имаше засада.

В 61-ата минута Байерн си върна задатъка от три гола. Кингсли Коман получи пред наказателното поле, напредна и с прекрасен удар бе прецизен за 1:4. Четири минути по-късно Кевин Беренс направи страховит дрибъл и откри Юлиан Риерсон, който вкара за 2:4.

В 79-ата минута резервата Дайо Упамекано откри Томас Мюлер на пеналтерията и немският национал матира Лутер за 2:5.