Байер Мюнхен размаза Майнц 05 с 8:1 у дома в

...

Байерн заби осем гола на Майнц за перфектен завършек на седмицата

Байер Мюнхен размаза Майнц 05 с 8:1 вкъщи в среща от 25-ия кръг на немската Първа Бундеслига. На " Алианц Арена " първенците се забавляваха и завършиха по отличен метод седмицата, в която се класираха за четвъртфиналите на Шампионска лига.

Дежурният голмайстор на баварците Хари Кейн откри резултата в 13-та минута, а седем по-късно Леон Горецка повиши на 2:0. Надием Амири понижи недостига, само че в края на първото полувреме Кейн върна задатъка от два гола на домакините. След почивката рецитала на водения от Томас Тухел тим продължи с нови пет безответни гола. Томас Мюлер, Джамал Мусиала, Серж Гнабри и още веднъж Кейн и Горецка се разписаха за гръмката победа. С хеттрика си през днешния ден Кейн към този момент има 30 гола от началото на сезона в Бундеслигата.

Байерн изостава със седем точки от водача Байер Леверкузен, който на следващия ден посреща Волфсбург. Майнц е предпоследен с 16 пункта.

В идващия кръг тимът е хазаин на Бохум, до момента в който за първенците следва аудиенция на новака Дармщат.