Байер Леверкузен разгроми Майнц 05 с 5:1 при гостуването си

...

Байер Леверкузен развали карнавалното настроение в Майнц

Байер Леверкузен разгроми Майнц 05 с 5:1 при гостуването си от 21-ия кръг на Бундеслигата и излезе на пето място във краткотрайното класиране с 33 точки, до момента в който Майнц 05 остана 11-и с 27. Двубоят на “Опел Арена” се изигра при страхотна атмосфера, а играчите на домакините излязоха с нетрадиционни карирани екипи в чест на обичайния карнавал в града, а вместо спонсорско лого на фланелките пишеше “Мечтата продължава”, което е обвързвано с престоя на Майнц 05 в елита на немския футбол. Гостите обаче не поставиха никакви грижи за положителното въодушевление, защото откриха резултата още в петата минута посредством Вендел. Майнц 05 бързо върна попадението, като единствено четири минути по-късно във вратата на “аспирините” се разписа Робин Куйасон. До края на терена имаше един тим - този на Байер. С голове на Кай Хавертц (20), Юлиан Брант (30,64) и Карим Белараби (43) гостите стигнаха до безапелационния триумф и записаха трети пореден триумф, до момента в който за домакините загубата е втора подред.
СТАТИСТИКА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Бундеслига 21 кръг, петък 8 февруари  Майнц 05 1:5краен резулат  Байер Леверкузен