Байер Леверкузен продължава без поражение в Бундеслигата след 1:1 с

...

Байер продължава без загуба след 1:1 с Дортмунд

Байер Леверкузен продължава без проваляне в Бундеслигата след 1:1 с Борусия Дортмунд в 13-я кръг. Байер остава водач с 35 точки, на три пред, който има и мач по-малко. Борусия Дортмунд остава на пета позиция с 25 точки.

Жълто-черните поведоха още в петата минута след попадение на Юлиан Риерсон. Никлас Фюлкруг пусна топката към норвежеца и той осъществя за 1:0. Домакините имаха няколко благоприятни условия да изравнят още до почивката. Гранит Джака и Алехандро Грималдо обаче бяха спрени от вратаря Грегор Кобел. Във втората минута на продължението Флориан Вирц даже вкара топката във вратата на Борусия. Попадението обаче не бе зачетено поради засада.

През второто полувреме гостите имаха искания за дузпа за срутване на Карим Адейеми в наказателното поле в 73-ата минута, само че такава не беше отсъдена. Шест минути по-късно Байер Леверкузен стигна до изравнително попадение, дело на Виктор Бонифейс.